Czy przedszkole niepubliczne lepsze? – wybór pierwszego przedszkola dla dziecka

Panuje ogólnie przekonanie, że to co jest dla nas bezpłatne zazwyczaj jest gorszej jakości, niż w przypadku rzeczy, za które musimy uiścić opłatę. Czy faktycznie tak bywa, jeśli chodzi o wybór przedszkola dla naszych maluchów? Czy przedszkola niepubliczne, gdzie co miesiąc za opiekę dziecka należy zapłacić ustaloną kwotę górują w porównaniu z przedszkolami publicznymi, które są finansowane z budżetu gminy? Aby więcej dowiedzieć się na temat wyboru przedszkoli dla małych szkrabów przeczytajcie koniecznie dzisiejszy wpis. Artykuł polecamy szczególnie wszystkim młodym rodzicom, którzy dopiero ,,raczkują’’ w wyborach odnośnie dobra oraz przyszłości swojego dziecka. Zapraszamy!

Przedszkole – wybierz mądrze!

Do wyboru każdego rodzica należy placówka dla dziecka, w której mały szkrab rozpocznie swoją pierwszą pozadomową edukację oraz pozna nowe koleżanki oraz kolegów. Wybór dla niektórych może być trudny, ponieważ wokół znajomych może być wiele opinii na temat przedszkoli publicznych, jak i niepublicznych. Twardy orzech do zgryzienia mają natomiast wszyscy młodzi rodzice, którzy po raz pierwszy muszą zderzyć się z kolejnym wyborem, dotyczącym przyszłości swojego dziecka. Aby ułatwić wybór pomiędzy przedszkolem publicznym, a przedszkolem niepublicznym specjalnie dla Państwa wypisaliśmy wszystkie zalety zarówno placówek publicznych, jak i tych płatnych. Mamy nadzieję, że w ten sposób ułatwimy wszystkim rodzicom wybór przedszkola, które będzie spełniać wszystkie podstawowe funkcje miejsca odpowiedniego dla rozwoju młodych umysłów.

Przedszkole niepubliczne

To miejsce dziecięcych zabaw oraz nauki, które jest finansowane przez osoby prywatne, stowarzyszenia, fundacje czy firmy. Dużą zaletą przedszkola niepublicznego jest możliwość dopasowania indywidualnej diety, w przypadku gdy malec posiada zaburzenia odżywania, czy po prostu specjalnie ułożoną dietę. Kolejnym plusem jest to, że niepubliczne przedszkole posiada stały nadzór Ministerstwa Edukacji Narodowej. Oznacza to, że program nauczania jest opracowywany na krajowym poziomie, gdzie oprócz nauki wplata się również gry oraz dziecięce zabawy.

Przedszkole publiczne

przedszkole niepubliczne

Miejsce przebywania dziecka, które jest odpowiednio finansowane przez gminę miasta. Dużą zaletą tego typu przedszkola jest z pewnością to, że zaprowadzając swoje dziecko spotka tam ono wszystkich znajomych rówieśników z podwórka. Oprócz tego w przedszkola publicznych zazwyczaj kładzie się większy nacisk na realizację programu edukacyjnego. Ostatnia zaleta to oczywiście bezpłatna placówka, do której dołączyć może każde małe dziecko.