Jak przygotować do drogi młodego kolarza?

kaski rowerowePolskie kolarstwo zawodowe powoli wychodzi z kryzysu, w jakim znajdowało się przez ostatnie dziesięć lat, a światowe władze odpowiedzialne za promocję tego sportu notują coraz większe sukcesy w walce z dopingiem wśród kolarzy. Trudno zatem dziwić się, że zainteresowanie tą dyscypliną sportu rośnie również w naszym kraju, a na szosach i drogach rowerowych pojawiają się coraz młodsi rowerzyści.

Rodzice zachęcają swoje pociechy do jazdy na rowerze, mają bowiem świadomość tego, że kolarstwo korzystnie wpłynie na ich zdrowie. Zastanawiają się jednak, jak zadbać o bezpieczeństwo malucha, wiele jest bowiem w tym temacie zagadnień kontrowersyjnych. Jeszcze kilka lat temu nie brakowało osób twierdzących, że odzież typu softshell dla malucha to lekka przesada, a i kaski rowerowe nie muszą być tak solidne, jak te, w które zaopatrują się profesjonaliści, tu znajdziesz więcej.

Dziś możemy już jednak polemizować z takim stanowiskiem podkreślając, że to zdrowie dziecka jest najważniejsze. Kaski rowerowe są w stanie uchronić dziecko przed urazem, a softshell sprawi, że łatwiej zniesie ono trudy dłuższej wypary, oszczędzanie na tego rodzaju rozwiązaniach może więc przyczynić się do tego, że dziecko zniechęci się do roweru, zobacz więcej.

0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów