Rozrywka dla każdego – puzzle!

PuzzleNa światowym rynku zabawek nieustannie możemy obserwować zachodzące zmiany – dzieci coraz częściej odchodzą od standardowych zabawek i form rozrywki na rzecz rozrywki elektronicznej. Sprawia to co prawda, że do zabawy konieczny jest jedynie komputer/tablet/smartphon z dostępem do Internetu, jednak z drugiej strony w znacznym stopniu ogranicza kreatywność dziecka i rozwój jego zdolności. W dobie nowoczesnej rozrywki wciąż bronią się jednak puzzle, które nieustannie znikają ze sklepowych półek. Dlaczego?Puzzle to rozrywka niemal dla każdego. Przyjmuje się, że już trzyletnie dzieci mogą układać puzzle, zaś górnej granicy wieku po prostu nie ma. Puzzle mogą być nie tylko źródłem rozrywki, ale również wspierać umiejętności osób je układające – począwszy od zdolności manualnych, poprzez spostrzegawczość, a na logice kończąc.Dobrze dobrane?
Ważne jest jednak to, aby puzzle dobrane były do preferencji danej osoby oraz jej wieku. Zupełnie inaczej muszą wyglądać puzzle dla małego dziecka, które mogłoby połknąć niewielkie elementy i się nimi zakrztusić, a inaczej dla osoby w sile wieku. Ważna jest również ilość elementów – zbyt duża może powodować frustrację z niemożności ich ułożenia!Castorland?
Na polskim rynku jednym z największych producentów puzzli jest Castorland. Puzzle Castorland kupimy w wersjach od kilkudziesięciu części do kilku tysięcy. Co jednak istotne, są one dostępne w bardzo przystępnych cenach – puzzle składające się z tysiąca elementów kupimy już za kilkanaście złotych!