Schody na antresolę - jakie wybrać?

Antresole to coraz częściej wybierany element aranżacji wnętrz. Jest on doskonałym rozwiązaniem sprawdzającym się w małych, ale wysokich mieszkaniach (np. w starych kamienicach), umożliwiającym powiększenie powierzchni użytkowej.

Na budowę antresoli decydują się także coraz częściej właściciele domów jednorodzinnych, którzy chcą mieć nowoczesne i przestronne wnętrze. Jednym z najważniejszych elementów antresoli są schody. Ich wybór powinien być uzależniony przede wszystkim od wielkości całego pomieszczenia, w którym znajduje się antresola. W małych mieszkaniach najlepiej sprawdzą się spiralne o lekkiej i nierzucającej się w oczy konstrukcji. Zajmują one mało miejsca, a ich prosta budowa nie zakłóca aranżacji ciasnego wnętrza. Właściciele domów, którzy budują antresole najczęściej nad przestronnym salonem, połączonym z jadalnią lub nawet kuchnią mają więcej możliwości w wyborze schodów.

Na dużej przestrzeni mogą one stanowić nawet swoisty element dekoracyjny, dlatego można sobie pozwolić na zamontowanie cięższych lub bardziej ozdobnych schodów. Doskonale sprawdzają się tutaj wszelkie wariacje schodów zabiegowych, które nie tylko są efektowne, ale także zapewniają wygodne i praktyczne użytkowanie.