Już niebawem, bo 12 lutego, w Wielkopolsce rozpoczynają się ferie zimowe dla dzieci i młodzieży szkolnej. Czeka ich dwa tygodnie wypoczynku od szkoły, zajęć, kartkówek i prac domowych. Niejeden rodzic także w tym czasie w pracy idzie na urlop wypoczynkowy, by ten czas spędzić efektywnie ze swoim dzieckiem. No właśnie, ale co tak właściwie można robić w ferie?

poznań dla dzieci w ferieWycieczki i narty

Ferie zimowe, jak sama nazwa mówi, przypadają w zimne miesiące roku, więc tylko Ci najwytrwalsi udają się nad morze. W tym okresie najbardziej obleganym miejscem są góry, czy inne kurorty, w których można użyć zimowych atrakcji – narty, snowboard, tory saneczkowe – to świetna zabawa dla całej rodziny. Czy trzeba jednak wyjeżdżać w góry, by użyć sportów zimowych? Oczywiście, że nie. Poznań dla dzieci w ferie oferuje sporo atrakcji sportowych i jest kilka ośrodków, które zapraszają na białe szaleństwo, chociażby znana w całym Poznaniu Malta. Jazdy na nartach można nauczyć się nie tylko w górach, ale podstawy można już nabrać na miejscu, w Poznaniu. Potem o wiele łatwiej rodzicom i dzieciom będzie jeździło się na prawdziwym, górskim stoku. Czy ferie trzeba spędzać tylko na nartach? Nie. Wycieczki podczas ferii mogą kierować w różne strony. Podróże te, nawet w rejony wielkopolski, mogą kierować do różnych ciekawych miejsc, w których można zwiedzać, a przy okazji się edukować. Parki rozrywki, parki tematyczne i edukacyjne, czy muzea.

Aktywnie i sportowo

Poznań dla dzieci w ferie oferuje wiele ciekawych zajęć sportowych, tanecznych, ogólnoruchowych, na które można zapisywać się w domach i ośrodkach kultury. Są także miejsca, w których można przyjść na zajęcia, na których odbywają się skoki na trampolinie, gra w kręgle, wspinaczki, tańce, czy zajęcia ze sztuki walki. Wybór jest ogromny, a swoje dziecko można posłać dosłownie na każdy rodzaj zajęć. Przez dwa tygodnie może uczyć się tańczyć, grać w szachy, brać czynny udział w jakimś sporcie, na przykład piłce nożnej, może uczestniczyć w kursach teatralnych, czy plastycznych z wykwalifikowanymi instruktorami, czy bawić się w klubach dla dzieci, czy parkach rozrywki. Oferta jest bogata i przemyślana także pod względem rodziców, którzy nie mogą w czasie ferii wziąć urlop, a zależy im, aby ich dziecko w tym czasie nie zostało samo w domu. Takie ośrodku, instytucje, kluby, czy firmy oferują pełne wyżywienie, opiekę i atrakcję. Poznań dla dzieci w ferie to mnogość atrakcji edukacyjnych, rozrywkowych, ruchowych, w których każde dziecko znajdzie coś dla siebie. Nie brak też zajęć dla dzieci z domów uboższych, za które rodzice nie będą musieli płacić, a na których ich podopieczni rozwiną się ruchowo i edukacyjnie. Czasu pozostało niewiele, więc warto zapoznać się z ofertą, jakie daje Twoje miasto w czasie tegorocznych ferii zimowych.