Współcześnie, wraz z rozwojem nowych technologii oraz popularnością różnych dziedzin sportu rośnie także ilość marek odzieży sportowej. Większość bazuje na syntetycznych materiałach, są jednak i takie, które już od ponad 20 lat ufają naturalnym składnikom odzieży.

Marka Icebreaker powstała w 1994 roku i od tamtej pory produkcję swojej odzieży opiera przede wszystkim na wełnie nowozelandzkich Merynosów, czyli gatunku owiec przystosowanych do bardzo zmiennych i ciężkich warunków bytowych.

Dlaczego taka wełna?

Wełna merino ma wiele zalet z uwagi na naturalne potrzeby samych owiec. Jest miękka, bardzo puszysta, a jednocześnie posiada dwie pożądane cechy: z jednej strony chroni przed przegrzaniem w cieplejsze dni, gwarantując skórze oddychanie, a z drugiej strony izoluje od zimna w czasie mrozów. Jest też wodoodporna, więc nawet po zamoknięciu utrzymuje swoje właściwości termoizolacyjne. Materiał wykorzystywany przez markę Icebreaker, odpowiednio przygotowany do użytku, jest niezwykle wytrzymały.

Co marka icebreaker ma w ofercie?

W ofercie marki Icebreaker znajdziemy produkty przystosowane do noszenia przez kobiety, mężczyzn, a także kolekcję dziecięcą. Produkty w nietypowy sposób zostały zaprezentowane na stronie sklepu, dzieląc się na bieliznę, produkty z warstwy bazowej, a także kolejnych trzech warstw ubrań. Wełna merino wykorzystywana przez markę Icebreaker świetnie sprawdza się przede wszystkim w zakresie warstwowego noszenia ubrań sportowych. Dodatkowo dostępne są także rozmaite akcesoria i dodatki odzieżowe.