Zabiegi medycyny estetycznej cieszą się coraz większą popularnością, zwłaszcza wśród przedstawicielek płci pięknej. Nie ma się temu co dziwić, gdyż kobietom bardzo zależy na atrakcyjnym wyglądzie fizycznym. Nie zawsze zaś możemy zniwelować wszelkie defekty kosmetyczne w domowych warunkach. Jednym z zabiegów medycyny estetycznej, który może nam pomóc w walce z niektórymi defektami kosmetycznymi, jest zabieg PLEXR.

Jakie są wskazania do zabiegu PLEXR?

Zabiegowi PLEXR możemy poddać się w instytucie medycyny estetycznej. Największą ich ilość znajdziemy przede wszystkim w dużych i prężnie rozwijających się miastach. Zabieg PLEXR jest jednym z najnowocześniejszych zabiegów, który pozwala na redukcję wielu nieestetycznych zmian skórnych. Bardzo dużych trudności nastręcza pielęgnacja skóry okolic oczu. Często, nawet mimo stosowania odpowiednich kremów i płynów, nie udaje się nam zachować skóry w doskonałej kondycji. Jednym z większych problemów, z którymi boryka się mnóstwo osób są opadające powieki. Za ich pojawienie się odpowiadają przede wszystkim naturalne procesy starzenia się skóry, ale również nieprawidłowa pielęgnacja. Czasami jednak, jak już zaznaczono wyżej, z opadającymi powiekami mają problem osoby, które bardzo starannie dbają o swoją skórę. Wówczas warto zastanowić się nad poddaniem się zabiegowi PLEXR. To doskonała alternatywa dla chirurgicznej korekty opadających powiek.

Co warto wiedzieć o zabiegu PLEXR?Na jakie efekty można liczyć poddając się zabiegowi?

Jeżeli decydujemy się na niechirurgiczną korektę powiek dzięki urządzeniu PLEXR, chcemy zazwyczaj jeszcze przed zabiegiem wiedzieć jakich efektów możemy się spodziewać. Oczywiście dzięki zabiegowi mamy szansę pozbyć się opadających powiek. Wówczas nasza skóra oraz twarz będą wyglądały na zdecydowanie młodsze. Warto jednak zaznaczyć, że mimo sporych zalet z jakimi wiąże się wykonanie zabiegu PLEXR, nie każdy może się mu poddać. Wśród przeciwwskazań do wykonania tego zabiegu medycyny estetycznej należałoby wyróżnić przede wszystkim ciążę oraz karmienie piersią. Zabiegowi nie będą mogły poddać się także osoby cierpiące na nowotwory, cukrzycę czy choroby autoimmunologiczne. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest także aktywna opryszczka. Na szczęście niektóre z tych przeciwwskazań mają charakter przemijający. Po ich ustąpieniu możliwe będzie więc poddanie się zabiegowi. Zabieg zawsze powinien być wykonywany przez doświadczonego lekarza, którego kwalifikacje możemy oczywiście wcześniej sprawdzić. Warto także zawsze prosić lekarza o wyjaśnienie wszelkich wątpliwości i rozterek związanych z zabiegiem.