Filtr paliwaJakość paliwa i jego stan czystości w dużej mierze wpływa na pracę i wydajność silnika. Dlatego, stosowanie odpowiednich filtrów paliwa jest niezbędną czynnością jeżeli chcemy zapewnić optymalne osiągi.

Filtr paliwa to urządzenie, którego zadaniem jest oczyszczanie paliwa z zanieczyszczeń oraz odseparowanie z niego zbędnej wody, która może się przyczyniać do niszczenia silnika. Rodzaje filtrów różnicują się między sobą ze względu na typ silnika, stopień zanieczyszczenia jaki mają pochłonąć oraz materiał z jakiego są wykonane. Inne filtry należy zastosować w silnikach o zapłonie samoczynnym, a inne w silnikach benzynowych.

Dlatego, sklep z filtrami paliwa, powinien charakteryzować się w pełni profesjonalnymi, dobrze zorientowanymi w danym temacie, specjalistami zapewniającymi należytą obsługę klienta. Dobry pracownik, powinien odpowiednio dobrać rodzaj filtra do silnika, a także materiał z jakiego powinien być wykonany. Coraz większą popularność zdobywają filtry wykonane z włókniny poliestrowych. Dobrze wyposażony sklep z filtrami paliwa, zapewni duży wybór i gwarancję doboru odpowiedniego towaru.