W dzisiejszych czasach ochrona mienia jest niezwykle ważna. Każdy chce się jak najlepiej zabezpieczyć, przed ewentualnym niebezpieczeństwem i wizytami nie proszonych gości. Czasem zwykłe ogrodzenie nie wystarcza, dlatego wiele ludzi decyduje się na bardziej zaawansowane rozwiązania i różnego rodzaju monitoring.

Fotopułapki - bardzo ciekawe rozwiązanie

fotopułapki gsmW ostatnim czasie bardzo popularnym rozwiązaniem, na które decyduje się wiele osób są specjalne fotopułapki GSM. Są to czujniki ruchu, które wykonują zdjęcie lub nagrywają film, jeśli wyczują jakikolwiek poruszający się obiekt w swojej okolicy (np. człowieka, pojazd, zwierzę). Specjalny moduł GSM, pozwala na zdalne sterowanie urządzeniem i kontrolę nad nim. W momencie wykonania np. zdjęcia, zostaje ono wysłanie na podany numer telefonu. Jest to bardzo duże ułatwienie, ponieważ można złapać złodzieja na gorącym uczynki i wezwać potrzebne służby.

Najważniejsze informacje o budowie fotopułapek

Fotopułapki GSM mogą wpłynąć na znaczne zwiększenie bezpieczeństwa. Dzięki nim możliwe jest monitorowanie m.in. domów i mieszkań, stawów hodowlanych, pasiek, lasów itd. i reagowanie w razie jakiegokolwiek niebezpieczeństwa czy nieprawidłowości. Dzięki fotopułapce można także bezpiecznie obserwować przyrodę i dzikie zwierzęta bez konieczności ingerencji w ich naturalne środowisko. Typowa fotopułapka składa się z przygotowujących czujników ruchu, głównego czujnika,  czujnika światła, obiektywu, diody, wskaźnika ruchu, uszka na kłódkę. Ważny jest także pojemnik na baterię, śruba i klamra.

Zintegrowany moduł GSM

Osoby zainteresowane kupnem fotokomórki, bardzo często wybierają zintegrowany model GSM. Jest on dużo bardziej skuteczny niż tradycyjna fotopułapka. W przypadku jakiegokolwiek niebezpieczeństwa, właściciel dostaje wiadomość prosto na swój telefon lub na maila i może zareagować. Nie ma potrzeby udawania się za każdym razem do miejsca, gdzie stoi urządzenie, aby przejrzeć kartę SIM i upewnić się, że wszystko jest w porządku.

Dzięki zastosowaniu specjalnych diod na podczerwień, które są niewidoczne dla ludzkiego oka, fotopułapki są jeszcze bardziej dyskretne co ma znaczenie przede wszystkim w przypadku obserwowania przyrody. Urządzenie, które działają wytwarzając widoczną poświatę, mogą spłoszyć zwierzęta oraz zaciekawić przechodzących ludzi, co mija się z celem. Ważny jest też kolor kamuflażu. Powinien on być dobrze dobrany, żeby fotopułapka nie wyróżniała się z otoczenia. Warto poszukać tutaj https://erdaelectronic.com/pol_m_Fotopulapki_Fotopulapki-gsm-324.html.