Współcześnie wielu projektantów odzieży zauważa, że kobiety w ciąży wcale nie chcą nosić "namiotów", które w zamyśle miały by maskować ciążowy brzuszek, a w rzeczywistości czynią sylwetkę potężniejszą. Niegdyś, ten nurt modowy był nakierowany na ukrycie ciąży, natomiast dzisiejsze trendy wręcz akcentują ten stan. Jest to ze wszech miar pozytywne zjawisko, bo panie w błogosławionym stanie pragną cały czas być zadowolone ze swego wyglądu. Jak w każdym przypadku, także i w takim stanie, modny wygląd dobrze wpływa na samopoczucie i pozytywną samoocenę. Jaka powinna być bluzka ciążowa, żeby kobieta ją polubiła?

Odpowiedni fason

bluzki ciążowe Od zawsze sukienki i bluzki ciążowe posiadały odcięcie tuż pod biustem. Niewiele w tym wypadku się zmienia, bo akurat taki fason posiada swój wdzięk a także jest wyjątkowo wygodny. Na wysokości rosnącego szybko brzuszka zawsze dodany jest odpowiedni zapas materiału, żeby bluzka w miarę możliwości służyła do samego porodu. Niejednokrotnie takie ubrania noszone są również po porodzie. Wtedy najwygodniejszą wersją jest rozpinany do pasa przód, który dobrze spełnia swoją rolę w okresie karmienia. Kto nie lubi nadmiaru materii w okolicach brzucha, może postawić na tunikę z elastycznej dzianiny, która wdzięcznie opina brzuszek. Jednak wszelkie bluzki ciążowe i tego samego typu tuniki, powinny mieć długość, która przykrywa biodra. Wtedy to bluzka może ukryć ewentualne elastyczne pasy ciążowych spodni czy spódnic.

Zdrowa tkanina

 Ubrania ciążowe powinny być uszyte z wygodnych a jednocześnie przyjaznych skórze tkanin. Dlatego preferowane tkaniny to bawełna i włókna wiskozowe a w miesiącach zimowych - miękka wełna. Takie materiały układają się miękko i swobodnie i jednocześnie nie powodują alergii czy otarć, podrażnień czy też odczynów alergicznych na skórze. Co prawda spodnie lub spódnice posiadają elastyczne części lub gumki, które "rosną" wraz z przyszłą mamą, jednak dotyczy to zazwyczaj tylko pasa, który i tak powinien być wystarczająco luźny. Ubrania ciążowe do pracy i na wieczór.

 Ciążą, która nie jest zagrożona, nie wyklucza aktywności zawodowej ani też towarzyskiej. W pracy, gdzie obowiązuje dress code, widuje się bluzki ciążowe, które są szerszą wersją eleganckiej damskiej koszuli. Taki rodzaj bluzki równie dobrze będzie wyglądać z ciążową spódnicą ołówkową, jak też z mniej formalnymi ciążowymi dżinsami. Wszystko oczywiście zależy od miejsca pracy. Pani przedszkolanka, która spodziewa się dziecka, na pewno najlepiej będzie się czuła w ciążowych legginsach i swobodnej, sportowej bluzie. Zdrowa ciążą nie będzie też powodem żeby się od czasu do czasu nie spotkać z przyjaciółmi. Wtedy bluzki ciążowe, nawet te uszyte z "grzecznych" tkanin, można ozdobić odpowiednimi dodatkami lub biżuterią.