Wyciskarka do soków wolnoobrotowa to duży hit ostatnich lat. Każda osoba kochająca zdrowe, świeże napoje owocowe oraz warzywne z chęcią wyposaży się w takie narzędzie. W wielu sklepach obecnie odnajdziesz wyciskarki wolnoobrotowe pionowe oraz poziome, także o dwukierunkowej mocy napędu oraz mocy od 60 do 400 W. Zbiornik naczynia na miąższ może mieć wielkość od 0,6 do 1,5 l.

Jak funkcjonuje wyciskarka do soków wolnoobrotowa?

Wyciskarka do soków wolnoobrotowa miażdży składniki, jakie do niej wrzucamy, dzięki czemu napój zawiera prawdopodobnie największą dawkę witamin oraz elementów wzmacniających. Jej dużą korzyścią jest możliwość wyciskania soków nie tylko z owoców oraz warzyw, lecz także świeżych ziół, kiełków lub liści.

Wyciskarka wolnoobrotowa – pionowa czy pozioma?

Pod względem konstrukcji wyciskarki wolnoobrotowe można rozłożyć na pionowe oraz poziome. W wyciskarce poziomej wałek ślimakowy znajduje się w pozycji leżącej względem otworu wsadowego. Znaczy to nieodzowność ciągłego dopychania artykułów, jakie ślizgają się na poruszającym się walcu. Wolnoobrotowa wyciskarka pozioma sprawdza się doskonale w robieniu soków oraz smoothies z warzyw liściastych - włókna nie zsuwają się z niego, natomiast wyciskarka nie blokuje się.

Zalety wyciskarek wolnoobrotowych

Jak działa wyciskarka do soków wolnoobrotowa?Wyciskarka wolnoobrotowa ma naprawdę wiele różnych zalet, które sprawiają, że jest tak chętnie kupowana. Jest idealna, jeżeli, na przykład zależy nam na doskonałej klasie napoju. Wyciskarka do soków pomoże zrobić nam ukochane soki nie jedynie z owoców, lecz również z warzyw, w tymże z warzyw liściowych (sałata, jarmuż, szpinak, nać pietruszki), z czym sokowirówka sobie już nie poradzi.

Większość osób, które zdecydowały się na zakup wyciskarki ślimakowej niezwykle ceni sobie sok tak robiony. W opiniach, jakie możemy odnaleźć w sieci, kupujący niejednokrotnie uważają, iż wyciąg z wyciskarki jest zdecydowanie lepszy oraz nie rozwarstwia się. Droższe typy są także zaopatrzone w szereg specjalnych funkcji, natomiast nie wszelkie klienci uważają je za potrzebne. Zwracają natomiast uwagę na to, iż narzędzie jest ciche w pracy oraz relatywnie proste w oczyszczaniu.