Biżuteria towarzyszy człowiekowi od tysięcy lat. Najpierw założeniem jej była obrona przed złośliwymi duchami. Działanie takie osiągano dzięki umieszczaniu symboli oraz używaniu kamieni naturalnych, jakim przypisuje się nadprzyrodzone wartości. Męska biżuteria stanowi poważne wyzwanie dla projektantów, wytwórców, projektantów oraz kupujących. Zwróćmy uwagę na upodobania Panów dotyczące noszenia dekoracji oraz wybierania ich typu. O ile mają z góry wybrany kierunek, łatwiej jest trafić w jego styl.

Biżuteria na upominek dla mężczyzny


Jaka powinna być męska biżuteria?Czy męska miżyteria jest odpowiednim pomysłem na upominek dla mężczyzny? Należy pamiętać, iż zasady savoire-vivre nakazują, by biżuterię przeznaczyć tylko osobie bliskiej, obojętnie, czy jest to kobieta, lub mężczyzna - biżuteria ponieważ, jest darem obligującym, znaczącym oraz jeżeli osoba, jaką ledwo znamy zostanie poprzez nas na przykład obdarowana bransoletą lub również wisiorkiem, może czuć się zawstydzona. Jeżeli natomiast żyjemy z nią w bliższej znajomości, z pewnością sprawimy jej przyjemność.

Jak wybrać biżuterię dla mężczyzny?


Dobór biżuterii dla mężczyzn winien przede wszystkim odpowiadać własnemu wyczuciu stylu i okazji, na jaką biżuterię chce się założyć. Ważne przy zakupie biżuterii dla mężczyzn jest podjęcie decyzji o typie produktu, z jakiego ma być zrobiona. Ogólne reguły oraz złoty środek umożliwiający utrzymanie wysmakowanego stylu to przede wszystkim utrzymanie umiaru.

Bransoletki męskie – koraliki lub skórzane?


Aby prezentować się dobrze oraz z klasą, należy dobrze wybrać typ biżuterii, męska biżuteria nie może być przesadna. Dwa wszechstronne, stonowane, natomiast również estetyczne rodzaje to koraliki męskie oraz bransolety skórzane. Koraliki męskie na rękę cieszą się w ostatnich latach dużą popularnością. Na rynku dostępne są różnorodne typy – drewniane, w stylu etnicznym, natomiast również bardziej eleganckie, zrobione z kamieni w rozmaitych kolorach. Ich naturalny wygląd dobrze harmonizuje zarówno z codziennymi, jak również smart casualowymi stylizacjami.

Zegarek


Zapewne najpopularniejszy element męskiej biżuterii. Pomimo iż jeszcze więcej osób do sprawdzenia czasu stosuje smartfon, eleganckie ręczne zegarkiwcale nie straciły na znaczeniu. Czasomierz doskonale się sprawdza jako dodatek do stylizacji. Podczas jeśli starsze typy (np. mechaniczne czy kwarcowe) dobrze nadają się do garnituru lub stylizacji smart casual, typy najnowszej generacji mają mnóstwo specjalnych funkcji, jakie z pewnością spełnią oczekiwania choćby największego gadżeciarza.