Na co dzień, do pracy, do teatru. Jest naprawdę sporo okazji, na które mężczyzna może założyć zegarek. Odpowiednio dobrany może być elegancką ozdobą każdego nowoczesnego mężczyzny, dlatego warto dobrze przemyśleć jego wybór.

Znaczenie zegarka

Co ciekawe, na początku XX wieku żaden szanujący się mężczyzna nie nosił naręcznych zegarków (!). Uznawane były one bowiem za znacznie mniej eleganckie od wersji kieszonkowych. Zmieniło się to dopiero po I Wojnie Światowej. Ciekawostką jest, że męskie zegarki Timex produkowane były dla Armii Stanów Zjednoczonych właśnie w czasie wojny - dzięki temu, że koronkę przesunięto z 12 na 3 oraz wykonano metalowe części w celu przymocowania paska, zegarki przeniosły się z kieszeni na nadgarstki i stały się elementami budującymi wizerunek oraz modnymi, bardzo praktycznymi gadżetami.

zegarek męskiJak dobrać zegarek?

Wybór zegarka warto dobrze przemyśleć - zawsze dobieramy go do stylu osoby, którą chcemy obdarować. Inny zegarek można podarować biznesmenowi, który na co dzień nosi garnitury i odprasowane koszule, a inny mężczyźnie, który woli styl casualowy i miejski luz. Dla jednej i drugiej grupy dobrym zegarkiem będzie męski zegarek Timex, który znajdziesz m.in. na https://bovem.com.pl/pol_m_Zegarki_Zegarki-meskie_Timex-195.html. Timex to firma amerykańska o długoletniej historii - obecnie marka ta jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych na świecie producentów zegarków. Wśród bogatej oferty męskich zegarków Timex na pewno znajdziemy ten odpowiedni - różnią się między sobą wszystkim: sposobem zapinania, kopertą, funkcjami dodatkowymi. Jednakże łączy je bardzo ważna rzecz - doskonała jakość wykonania i niezawodność. Jak wybrać rozmiar tarczy? Jedną z najważniejszych zasad jest zadbanie, by zegarek nie był większy od nadgarstka osoby, która będzie go nosiła. Owszem, obecnie są modne duże czasomierze, jednakże często wyglądają na nadgarstku karykaturalnie, więc z rozmiarem należy bardzo uważać - zwłaszcza jeżeli szukamy zegarka na formalne okazje, a nie typowo sportowego. Pod uwagę trzeba wziąć również kolory, jakie występują na kopercie, tarczy i na pasku bądź bransolecie. Najelegantsze połączenie to srebrna koperta, biała tarcza i czarny skórzany pasek. Dobrze będą się również prezentować zegarki ze złotymi tarczami i kopertami połączone z brązowymi paskami. Z kolei w przypadku sportowych zegarków mamy pełną dowolność - mają one więcej kolorów i z reguły są wykonane z innych tworzyw niż naturalna skóra. Zwróćmy swoją uwagę również na tarczę - formalny, elegancki zegarek nie powinien mieć żadnych funkcji dodatkowych poza kalendarzem. Im funkcji jest więcej, tym zegarek staje się mniej formalny, a co za tym idzie - znacznie mniej nadaje się do łączenia go z garniturem.