Karnawał w pełni - albo właśnie wspominamy ostatnią imprezę, albo przygotowujemy się do następnej. Tym bardziej, jeśli organizujemy taką sami w naszym mieszkaniu. Jeżeli więc jesteś mistrzem organizowania domówek, to z pewnością wiesz, że dobra muzyka i smaczne jedzenie już nie wystarczają i warto się nieco wyróżnić. W takich przypadkach świetnym pomysłem jest impreza tematyczna np. impreza hawajska lub impreza piłkarska. A skoro za oknem szaro, buro i ponuro to przenieśmy się choć na tę jedną noc na egzotyczną wyspę.impreza w hawajskim stylu

Zanim zaczniesz planować

Impreza hawajska - brzmieć może zabawnie, ale zastanówmy się, jaki jest lepszy sposób, by choć na kilka godzin wprowadzić wszystkich gości w słoneczny, ciepły klimat? Tematyka jest z jednej strony na tyle oryginalna i interesująca, że z pewnością zostanie zapamiętana i będzie się wyróżniać spośród innych karnawałowych imprez, a z drugiej tematyka jest na tyle jasna i rozpoznawalna, że goście nie będą mieli problemów, by wczuć się w klimat. Najważniejsze, zanim jeszcze zaczniemy planować imprezę hawajską, to mieć pewność, że poinformowaliśmy o temacie zabawy wszystkich zaproszonych. Nikt nie lubi być jedynym nieprzebranym na karnawałowej zabawie!

Wystrój i muzyka

Na imprezie hawajskiej goście muszą przede wszystkim poczuć odpowiednią atmosferę. Wszystko tak naprawdę rozbija się o trzy podstawowe elementy: wystrój, muzykę i jedzenie. Wystrój jest oczywiście pierwszą rzeczą, jaką zauważą Twoi goście i to od niego zależy, czy od razu poczują odpowiedni klimat. Dlatego postaraj się o odpowiadające tematyce dekoracje. W przypadku imprezy hawajskiej bardzo dobrze sprawdzi się fototapeta/plakat/wyświetlane z rzutnika na ścianie zdjęcia nawiązujące do Hawajów. Warto wyeksponować rośliny - oczywiście palmy sprawdzą się najlepiej. I przygotuj dla każdego gościa sznur kwiatów (najlepiej sztucznych), który zawiesisz im na szyi, gdy przyjdą. Takimi samymi kwiatami możesz udekorować także mieszkanie.

W tle powinna snuć się odpowiednia muzyka. Na początek coś, co dobrze sprawdzi się jako “muzyka tła”. Jeśli planujesz tańce, poszukaj czegoś skocznego. Dobrze sprawdza się muzyka disco z lat 80. Playlisty zawsze przygotuj wcześniej, gdyż inaczej albo czeka Cię nieustanne czatowanie przy laptopie, albo imprezę przejmie samozwańczy didżej.

Co na stół?

Jeśli nie jesteś mistrzem patelni i nie masz pojęcia o kuchni hawajskiej, nie martw się - często chodzi nie oto co, co na stole się znajduje, ale jak to pokazujemy. Zadaj, żeby było kolorowo. Sprawdzą się słodkie koreczki z różnych owoców. Skorupę arbuza możesz wykorzystać, żeby serwować z niego napój. w Taki sam sposób możesz użyć skorup orzechów kokosowych. Warto zadbać o odpowiednie drinki ze składnikami, które silnie kojarzą się z imprezą hawajską. Powinno być kolorowo i owocowo!