W łazience każdej kobiety znajduje się przynajmniej kilka kosmetyków, które używane są bardziej albo mniej regularnie. Są to jednak zazwyczaj kosmetyki drogeryjne bądź apteczne, do stosowania samodzielnego, domowego. Ich przeciwieństwo stanowią kosmetyki profesjonalne Bielenda, które przeznaczone są przede wszystkim do użytku w salonach kosmetycznych przez profesjonalistów.

Czy jednak faktycznie kosmetyki profesjonalne Bielenda mogą być stosowane tylko w salonach kosmetycznych? Czym w zasadzie różnią się od zwykłych kosmetyków, dostępnych na sklepowych półkach? Przyjrzyjmy się temu tematowi i oceńmy, jakie są różnie pomiędzy tymi dwoma typami preparatów pielęgnacyjnych.

Dostępność i cena

kosmetyki naturalnePrzede wszystkim warto mieć na uwadze, że kosmetyki drogeryjne są łatwo dostępne – tak w sklepach stacjonarnych, jak również tych internetowych. Z kolei kosmetyków profesjonalnych Bielenda nie znajdziemy raczej na sklepowych półkach, a w hurtowniach współpracujących z klientami biznesowymi, czyli salonami kosmetycznymi i gabinetami piękności. Różnica tkwi również w cenie, bo kosmetyki drogeryjne zazwyczaj są dostępne dla naszego portfela bez większych problemów, zwłaszcza że często bywają w promocjach. Kosmetyki profesjonalne mogą być zbyt kosztowne do użytku domowego albo zwyczajnie dostępne w dużych, mało opłacalnych do rzadszego użytku opakowaniach.

Działanie – jest różnica

Wśród kosmetyków profesjonalnych Bielenda znajdziemy między innymi skondensowane środki, które wymagają odpowiedniego przygotowania przed nałożeniem ich na skórę. Wiele tych kosmetyków służy również do wykonywania konkretnych zabiegów, przez co nie sprawdzą się one np. do szybkiej, codziennej pielęgnacji, w odróżnieniu od kosmetyków drogeryjnych. Te z kolei mogą mieć działanie słabsze, bo są mniej skondensowane i dostosowane do użytkowniczek o niewielkiej wiedzy kosmetycznej. To sprawia, że nawet nieprawidłowe zastosowanie (np. zbyt częste czy grube nakładanie) kosmetyków drogeryjnych nie uczyni skórze krzywdy, co może mieć miejsce w przypadku, gdy źle stosuje się kosmetyki profesjonalne Bielenda.