Kardigan jest niewątpliwie tym elementem codziennej odzieży, który na stałe wpisał się zarówno do mody damskiej, jak i dziecięcej. Po stylowe, wygodne narzutki często sięgają dziewczynki – i to na wiele okazji. Pasują bowiem zarówno do spódniczek, sukienek, jak i legginsów. W tej uniwersalności skrywa się zatem sekret ich niesłabnącej popularności.

Do czego zakładać?

dziewczynka w czerwonej narzutce stojąca z chłopcem

Wielu rodziców z pewnością zadaje sobie to pytanie. W istocie jednak nie ma się czego obawiać, albowiem narzutka doskonale pasuje do wielu codziennych elementów dziecięcej garderoby. Długi sweterek w połączeniu z legginsami, do tego tunika lub prosta koszulka i stylizacja na popołudniowy spacer gotowa. Z kolei zestawiony z jeansami typu rurki i T-shirt-em z ciekawym nadrukiem okaże się strzałem w dziesiątkę na szkolne zajęcia. W zależności od oczekiwań, możemy wybierać dłuższe, nieco bardziej dopasowane do sylwetki modele lub krótkie. Bez względu na to, na który rodzaj się zdecydujemy, możemy być pewni, że zapewni komfort termiczny podczas chłodnych, wiosennych dni.

Sprzedażowe propozycje

Wśród dostępnych w sprzedaży narzutek, mamy z czego wybierać. Producenci bowiem oferują nam ogromną paletę możliwości, dzięki czemu każda dziewczynka znajdzie taki fason, który najlepiej odpowie jej osobistym oczekiwaniom. Co więcej, taki sweterek wcale nie kosztuje majątku! Najprostsze, utrzymane w klasycznej kolorystyce kroje są dostępne w cenie 20 złotych. Udekorowane biżuteryjnymi wstawkami, modnymi nadrukami lub elementami to koszt rzędu 40-50 złotych. Ostateczny wydatek uzależniony jest jednak od marki. Bez wątpienia, kardigan to uniwersalna w wykorzystaniu narzutka, która pasuje do wielu wiosenno-letnich elementów dziecięcej garderoby. Jej wykorzystanie nada modnego, stylowego wyglądu, zmieniając klasyczną stylizację w bardziej wdzięczną i dziewczęcą. Spodnie, getry, sukienka czy spódniczka – wariantów na jej użycie jest naprawdę wiele!