W codziennym zabieganiu często zdarzy się nam chwycić coś do jedzenia i picia na tak zwane „szybko”, w końcu raz nie zaboli. Jednak im częściej jemy produkty przetworzone, tak by w szybkim tempie dodać sobie energii, tym bardziej zwiększamy poziom różnorodnych toksyn w organizmie.

W zależności od sezonu

Organizm w różny sposób i w różnym tempie radzi sobie z oczyszczaniem ciała ze wszystkiego co zbędne. Najlepiej ciało oczyszcza się podczas wysiłku, ale na to nie zawsze jest czas. W okresie letnim okazji do aktywnego spędzania wolnego czasu jest więcej. Wraz z nadejściem jesieni i zimy zakres możliwości bardzo się zmniejsza, człowiek robi się ospały (jesienna aura potrafi rozłożyć na łopatki), wyjścia na siłownię lub fitness clubu są przekładane, a dieta coraz bardziej odsuwana na bok. Szybkie tempo współczesnego życia nie rozpieszcza nikogo. Nowoczesny człowiek cały czas „za oczami” ma stos obowiązków, którym musi podołać – i mieć na to siły. Zataczanie błędnego koła w szybkim jedzeniu, szybkim życiu i małej ilości ruchu szybko się mści na organizmie. Zaburzenia krążenia, rozwój chorób cywilizacyjnych, niedobór witamin, zniszczona cera to tylko niektóre skutki tego, gdy spuści się swoje zdrowotne życie spod oka. W okresie jesienno - zimowym warto do swojej codziennej diety wprowadzić drobne dodatki, które nie wywrócą napiętego harmonogramu do góry nogami, a pozwolą ciału lepiej przetrzymać mniej sprzyjający okres.

Napary na pobudzenie i oczyszczenie

Zielona herbata to opcja na wyciągnięcie ręki, z której niestety rzadko się korzysta. Zielona herbata znajduje się praktycznie w każdym domu, jednak do picia brana jest bardzo sporadycznie. Jest to duży błąd. Zielona herbata pobudza, oczyszcza organizm, reguluje ciśnienie krwi oraz stanowi bogate źródło zbawiennych właściwości leczniczych dla organizmu. Jedna filiżanka zielonej herbaty dziennie jest w stanie przynieść szybką i odczuwalną poprawę nastroju i cery. Codzienne dynamiczne tempo życia odbija się na naszych nerwach i wyglądzie, a prezentować (nawet w jesień, kiedy poranki bywają najbardziej trudne) trzeba się zawsze nienagannie. Zielona herbata to mała zmiana w codziennej diecie, ale da każdemu potrzebne kilka minut żeby zatrzymać się, usiąść, zebrać myśli, odpocząć i dać swojemu ciału zdrowy zastrzyk tego, czego rzeczywiście potrzebuje. Zielona herbata nie kończy się na półkach w marketach, jest to bardzo bogaty świat smaku i aromatu. Chcąc znaleźć herbaty o niepowtarzalnym smaku, które przyniosą pozytywną stymulację kubkom smakowym i ciału warto posprawdzać sklepy on-line np.: nagomi.pl.