Największą pasją współczesnych maluchów bez wątpienia jest technologia. Od pierwszych lat życia towarzyszą im komputery i smartfony. Wiele dzieci szybciej uczą się obsługiwać tablet czy smart tv niż pisać. Nic więc dziwnego, że zabawki, które je pociągają również powinny być związane z technologią. Nie warto walczyć z tym na siłę, lepiej dokonywać rozsądnych wyborów i korzystać z dostępnych możliwości. Dobrą propozycją prezentu będą samochody na akumulator czy zabawkowe drony.

Własne cztery kółka

samochód na akumulatorWszystkie dzieci fascynuje świat dorosłych i nie mogą się doczekać, aż będzie im wolno robić rzeczy, które są zarezerwowane dla osób pełnoletnich. Dla wielu z nich szczególnie pociągające są samochody i interesują się wszystkim, co jest z nimi związane. Podarowanie im własnego samochodu na akumulator będzie spełnieniem wielu z ich marzeń. Wreszcie będą mogli samodzielnie zasiąść za kółkiem i poprowadzić swoje auto. Nowoczesne samochody na akumulator to zabawki na miarę XXI wieku i z pewnością zrobi duże wrażenie na każdym dziecku. Oferta modeli dostępnych na rynku jest bardzo szeroka i każdy jest w stanie znaleźć egzemplarz trafiając w jego gusta i portfel. Podstawowe modele są niewielkie, przypominają zabawkowe auta i rozwijają niewielkie prędkości. Bardziej zaawansowane samochody na akumulator w wyglądają niemal jak prawdziwe auta. Większe modele posiadają dodatkowe miejsce dla pasażera, dzięki czemu maluch może poczuć się jak prawdziwy kierowca. Przed przekazaniem dziecku zabawki, koniecznie należy przekazać zasady jej użytkowania. Dobrze przy okazji wpoić podstawowe zasady ruchu drogowego. Maluch powinien bez opieki używać samochodu na akumulator wyłącznie na zamkniętym terenie.

Król przestworzy

Bez wątpienia jednym z najgorętszych gadżetów ostatnich miesięcy są drony. Niewielkie latające maszyny zrewolucjonizowały kręcenie filmów oraz dały dziesiątki innych możliwości zastosowania. Poza specjalistycznym sprzętem, do którego wymagane są niezbędne pozwolenia rozwinął się rynek rozrywkowy. Zabawkowe drony dostępne są do kupienia już w bardzo niewygórowanej kwocie. Wybierając egzemplarz dla dziecka warto wybrać model maksymalnie odporny na uszkodzenia. Do zestawu warto dołożyć kilka dodatkowych baterii, które umożliwią zabawę przez dłuższy czas. Drony dla dzieci nie są w stanie nikogo zranić, ale i tak należy objaśnić podstawie zasady zachowania bezpieczeństwa. Możliwość sterowania własnym dronem z pewnością da maluchowi mnóstwo frajdy.