Mycie zębów to zdrowy nawyk, którego nauczyli nas rodzice. Jednak z biegiem lat i mimo najszczerszych chęci zęby mimo wszystko się psują. Do dentysty chodzić musimy, a okazjonalne kontrole często kończą się umówieniem wizyty na poważniejszy zabieg. W czym tkwi problem? Przecież obecnie większość z nas uskutecznia zdrowy tryb życia, co za tym idzie nie opychamy się cukrem, dbamy o dietę, ćwiczymy, a zęby mimo wszystko podupadają.

Szczoteczki oraz mycie

Szczoteczki elektryczneMycie zębów to jedno, prawidłowe mycie zębów to zupełnie co innego. Jeszcze kilka lat temu, szczoteczki elektryczne były produktami można by powiedzieć elitarnymi. Obecnie sytuacja wygląda inaczej. Dbamy o zęby bardziej świadomie. W efekcie inwestujemy w rozwiązania, które pozwolą ograniczyć wizyty u dentysty do niezbędnego minimum. Czy szczoteczki elektryczne są w stanie pomóc? Jak najbardziej. Żadna zwykła szczoteczka nie zapewni tak dokładnego mycia, jak nawet najtańszy elektroniczny wariant. Opcji na rynku jest obecnie cała masa szczoteczki elektryczne to poszerzająca się z każdym rokiem kategoria produktów. Fakt ten nie dziwi, ponieważ stają się one owym standardem coraz wyraźniej zaznaczającym swoją obecność w każdym domu.

Różne typy na różne potrzeby

Tak jak ze zwykłymi szczoteczkami, szczoteczki elektryczne dobiera się pod swoje indywidualne potrzeby. Rozmawiając z dentystą szybko dookreśli się wariant, który w połączeniu z odpowiednią pastą da nam najlepsze rezultaty. Wymienne końcówki w szczoteczkach elektrycznych są zdolne zdziałać cuda. Współczesne elektroniczne warianty szczoteczek to nie tylko ilość obrotów na minutę, to również między innymi opcje masowania dziąseł, śledzenia nacisku czy nawet interaktywne zdjęcia uzębienia. Tak, obecnie można spokojnie kupić szczoteczkę, która za pośrednictwem aplikacji łączyć się będzie z naszym smartphonem – dając nam wgląd we wszystkie statystyki podczas mycia zębów, zwracając uwagę alertami, gdzie jeszcze powinniśmy „docisnąć” mocniej. Jak widać opcji jest cała masa, co za tym idzie znalezienie elektronicznej szczoteczki, która swoimi możliwościami i ceną wpisze się w nasze potrzeby oraz posiadany budżet jest łatwiejsze. Przed zakupem czegokolwiek warto jednak skonsultować się ze swoim stomatologiem – on powie nam najdokładniej czego nasze zęby potrzebują. Jeśli przeraża nas widmo dużej ceny, to lepiej odpuścić sobie lęki. Szczoteczki elektyczne nie są aż tak drogie, szczególnie w sklepie Jetpik.pl. Na pewno są tańsze niż suma rachunków za różne zabiegi (nie tylko korekcyjne) u stomatologa. Mówiąc krótko kupno szczoteczki elektrycznej to inwestycja, która bardzo szybko się zwróci.