Zgodnie z tezami naukowców zajmujących się budową oraz badaniem funkcji mózgu, prawa półkula mózgu odpowiada za umiejętności związane między innymi z naukami ścisłymi, natomiast lewa za umiejętności twórcze. Twórczość należy do jednej z najpiękniejszych aktywności człowieka  Dzięki niej otaczający nasz świat, który został zbudowany ręką człowieka, posiada wyjątkowo piękne oblicze.

Rozwój kompetencji twórczych

Farby akryloweSztuka jest bowiem wszędzie. Co prawda dawniej podejście do sztuki znacznie różniło się od współczesnego. Przed wiekami do sztuki podchodzono z wyjątkowym pietyzmem, respektem, czasem nawet szacunkiem. Dziś zaś sztuka w głównej mierze ma tylko charakter użytkowy. Ponadto nowoczesna sztuka ma zupełnie inne oblicze, aniżeli to przed wieloma laty. Zmieniły się także gusta i preferencje obserwatorów i odbiorców sztuki. Niezmiennie jednak od początku istnienia ludzkości, wiele osób posiada szczególne umiejętności, dzięki którym jest w stanie realizować i tworzyć niezwykłe prace. Prace te mają zróżnicowany charakter, mogą być to zarówno dzieła malarskie, ale także rzeźby czy innego typu formy. Ważne jednak, aby posiadane umiejętności twórcze pielęgnować już od samego początku, to znaczy, aby rozpoznawać artystyczne zacięcie już u małych dzieci. Wówczas istnieją większe szanse na dobre wykorzystanie talentu.

Warsztat malarski

Każdy warsztat malarski wymaga odpowiedniego zaplecza. Wyposażenie takiego warsztatu zależy w dużym stopniu od preferencji i rodzaju wykonywanych obrazów, jednak zawsze konieczne jest przynajmniej podobrazie, farby oraz pędzle. Bardzo często przez artystów, zwłaszcza amatorów wykorzystywane są farby akrylowe. Są one najlepszą opcją zwłaszcza dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z malarstwem i farby innego rodzaju, na przykład farby olejne okazały by się zbyt trudnym materiałem. Farby akrylowe są zaś doskonałą alternatywą dla farb olejnych. Są w stosunku do nich dużo prostsze do rozprowadzenia na powierzchni podobrazia. Plusem jest również to, że dużo łatwiej można je umyć na przykład z materiału lub pędzli. Nie wymagają jak na przykład farby olejne używania rozpuszczalników  gdyż doskonale rozpuszczają się w wodzie. Ponadto farby akrylowe są dużo lepsze od farb plakatowych. W kontrakcie z wodą są bardzo podobne, sposób ich nakładania na powierzchnię podobrazia jest również podobny, jednak są one znacznie bardziej trwałe. Ponadto farby akrylowe są znacznie tańsze aniżeli farby olejne, co również jest ich dużym atutem, przemawiającym za ich kupnem.