W sklepach oferujących rowery, akcesoria rowerowe i różne dodatki znaleźć możemy dzisiaj wiele marek, modeli i rodzajów takich produktów. Wśród nich znajduje się wiele modeli przeznaczonych dla dzieci w różnym wieku. Jednymi z najważniejszych produktów, których nie można pominąć są kaski rowerowe, które wpływają bezpośrednio na bezpieczeństwo dzieciaków jeżdżących na rowerze. Z tego względu wyposażenie malucha w odpowiedni kask jest wręcz obowiązkiem każdego opiekuna. Na co zwracać uwagę podczas wybierania takiego kasku? Czy liczy się marka czy cena? O tym poniżej.

Kaski dla mniejszych i większych dzieci

Na początku należy wspomnieć, że kaski rowerowe dostępne dzisiaj na rynku przeznaczone są nie tylko dla dzieci samodzielnie poruszających się na rowerze, ale również jak i nie przede wszystkim dla dzieci, które wożone są w foteliku przez rodziców. Już nawet bardzo malutkie dzieci powinny nosić kaski podczas każdej przejażdżki rowerem wspólnie z rodzicami. Jest to obowiązek, gdyż to właśnie kask chroni malucha w chwilach wypadku czy nawet niewinnego upadku. Dodatkowo trzeba wiedzieć, że nawet jeśli dziecko nie jeździ w foteliku i porusza się w specjalnej przyczepce również musi posiadać kask. Wpływa to na bezpieczeństwo dziecka podczas każdej jazdy. W sklepach dostępne są dzisiaj przeróżne modele kasków, dlatego też znalezienie modelu zarówno dla 2-latka jak też 7-latka nie stanowi żadnego problemu. Istotne jest natomiast by zawsze przymierzać kask i upewnić się, że nie jest on ani za luźny ani za ciasny. Rozmiar kasku ma ogromne znaczenie, gdyż jedynie prawidłowo leżący kask może w pełni ochronić głowę dziecka.

Jaki kask jest najlepszy?

Niestety, ale wybieranie kasku dla malucha nie jest czynnością krótką, a wręcz wymaga poświęcenia nieco czasu. Na rynku dostępnych jest tak wiele modeli, że odnalezienie tego właściwego może trochę zając. W grę wchodzą bowiem takie aspekty jak:
  • rozmiar
  • waga
  • certyfikacja
  • wygląd, kolor itd.
  • cena
  • jakość
kaski rowerowe dla dzieciOdpowiedni dla naszego dziecka kask powinniśmy wybierać właśnie na podstawie powyższych czynników. Oczywiście niektóre z nich są dość elastyczne, gdyż na przykład cena dla jednych może być niska, a dla drugich zbyt wysoka. Jednak nie warto zwracać największej uwagi właśnie na cenę czy też wygląd kasku. Najważniejsze są bowiem takie aspekty jak odpowiednio dopasowany rozmiar, właściwa wentylacja, a przede wszystkim wysoka jakość, solidne wykonanie oraz trwałość. Takie kaski rowerowe mogą bowiem długo posłużyć zwłaszcza jeśli posiadają funkcjonalną regulację obwodu.

Kask rowerowy kupisz m.in. na stronie https://bolle.pl/pol_m_Kaski-Rowerowe-2127.html.