W Waszej rodzinie pojawił się nowy członek rodziny? Gratulacje! Aby, zadbać o bezpieczeństwo swojego maleńkiego dziecka już po wyjściu ze szpitala, musicie koniecznie zainwestować w specjalny fotelik samochodowy. Jednak dla świeżo upieczonych rodziców, wybór dziecięcego fotelika może okazać się nie lada wyzwaniem. Jak zatem wybrać fotelik, który będzie posiadał wszystkie niezbędne elementy, które sprawdzą się w czasie jazdy? Aby wybrać jedną z najlepszych opcji dziecięcego fotelika w sklepie, koniecznie sprawdźcie nasz dzisiejszy poradnik. Mamy nadzieję, że z naszą pomocą znajdziecie wygodny, a przede wszystkim bezpieczny fotelik dziecięcy dla noworodka. Zapraszamy!

Na to zwróć uwagę wybierając fotelik

O czym należy pamiętać, wybierając pierwszy fotelik dla dziecka? Przede wszystkim ma on stanowić strefę bezpieczeństwa dla naszego malca. Oprócz tego warto zadbać, aby fotelik posiadał różnego typu ulepszenia, które zwiększą komfort dziecka w czasie podróży. Dodatkowo powinien być on solidniej konstrukcji, który zapewni trwałość, jak i amortyzacje w czasie jazdy. Bardzo istotną rzeczą jest również dopasowanie fotelika do typu samochodu, a przede wszystkim do wymiarów naszego niemowlaka. Producenci oferują wiele różnych siedzeń samochodowych dla dzieci ze względu na ich wagę oraz rozmiar. Bogaty wybór fotelików znajdziecie Państwo na stronie https://babyhit.pl/pol_m_Foteliki-samochodowe-152.html.

Fotelik dopasowany pod wagę dziecka

Aby lepiej przystosować fotelik do jego przyszłego małego pasażera, producenci oferują wybór fotelików dziecięcych ze względu na wagę dziecka. Foteliki samochodowe dla noworodków to fotele, które zostały zakwalifikowane oraz przydzielone dla noworodków do 13 kilogramów. Warto zatem podczas zakupów zwrócić na to uwagę oraz wybrać jeden z takich propozycji.

foteliki samochodoweMontaż fotelika

Nie każdy fotelik samochodowy, który przypadnie nam do gustu będzie odpowiedni dla naszego wnętrza samochodu. Ważne jest, aby fotelik był mocno przymocowany do samochodowego siedzenia, pamiętając, że ustawiamy go zawsze tyłem do kierunku jazdy. Przed zakupem warto zatem przymierzyć fotelik do naszego samochodu. Jeśli chodzi o wybór montażu, w sklepie zakupić można foteliki samochodowe, które można zainstalować na dwa różne sposoby. Pierwszym z nich jest przymocowanie siedzenia dziecięcego za pomocą pasów, a drugi specjalną bazą ISOFIX.

Pasy bezpieczeństwa

To jeden z głównych punktów, na który należy zwrócić największą uwagę. W sklepie znajdziecie foteliki z trzema bądź pięciopunktowymi pasami bezpieczeństwa. Ten z liczniejszą liczbą pasów będzie dodatkowo przytrzymywać dziecięce biodra, co lepiej wpłynie na bezpieczną jazdę w samochodzie.