Zabawki rolnicze to jedne z najpopularniejszych zabawek, które mają swoich fanów zarówno wśród chłopców, jak i dziewczynek. W każdej skrzyni z zabawkami, w każdej szafie i pod każdym dziecięcym łóżkiem znajdziemy chociażby zabawkowy traktorek. A gdyby tak mieć możliwość i przenieść zabawę w farmera na wyższy poziom? Co, jeśli Twoje dziecko nie musi już udawać, że siedzi za kierownicą ciągnika i rzeczywiście za nim zasiąść? Nie, wcale nie musi czekać, aż dorośnie. Rozwiązaniem są traktory na akumulatory.

Dzieci na traktory!

traktory na akumulatorTraktor na akumulator to elektryczna zabawka odpowiednia już dla kilkuletnich dzieci. Spraw swojemu maluchowi niesamowitą radość i pozwól mu poczuć się niczym najprawdziwszy farmer. Zamiast udawać i wyobrażać sobie, jak gna na swojej maszynie ciągnąc przyczepę, teraz może robić to naprawdę. Traktory na akumulatory idealnie nadają się na prezenty urodzinowe czy świąteczne dla wszystkich maluchów, których ciągnie na świeże powietrze. Jeśli natomiast jest odwrotnie, jeśli masz problem z oderwaniem swojego dziecka od ekranu telewizora czy komputera, to traktor na akumulator może okazać się rozwiązaniem Twoich problemów - które dziecko nie chciałoby spróbować jazdy na takim ciągniku? A gdy już spróbuje, to na pewno nigdy nie zechce przestać.

Zabawa i nauka

Ale traktory na akumulatory to nie tylko zabawki, ale także świetny sposób na naukę. Twoje dziecko po raz pierwszy spojrzy na przestrzeń z punktu widzenia kierowcy. To może być świetny pomysł na rozpoczęcie nauki zasad ruchu drogowego. Jazda na takim traktorze wymaga od Twojej pociechy przede wszystkim sporej koncentracji, a ta na pewno przyda mu się później chociażby podczas nauki czytania, pisania, czy matematyki. Dodatkowo jazda na takiej zabawce genialnie rozwija kompetencje związane z orientacją przestrzenną. Dziecko musi nauczyć się określać odległości pomiędzy sobą, a innymi obiektami, podejmować decyzje związane z najwygodniejszą i najbezpieczniejszą trasą, a następnie wyciągać konsekwencje swoich decyzji.

Po pierwsze bezpieczeństwo

Chodź traktory na akumulatory nie rozwijają dużych prędkości, przede wszystkim dlatego, że przeznaczone są przede wszystkim dla kilkuletnich dzieci, to zawsze należy pamiętać o zachowaniu bezpieczeństwa. Zawsze obserwuj i ubezpieczaj zabawę Twojego dziecka. Wybieraj bezpieczne miejsca do jazdy jak własne podwórko, ogród lub ewentualnie park (ale tylko wtedy, gdy masz pewność, że nie Twojemu dziecku nic nie zagraża i nie ono również nikomu nie zagraża). Pamiętaj, by wybrać taki model traktora na akumulator, który swoją wielkością, wagą i siłą akumulatora będzie odpowiadał wiekowi Twojego dziecka.