Czy dzieciństwo przebyte wraz z typowymi zabawkami dla dzieci różni się od tego, w którym dziecko uczy się oraz bawi poprzez edukacyjną formę zabawy? Zdecydowanie tak. W dzisiejszym artykule poruszymy temat zabawek edukacyjnych oraz ich zalet posiadania przez nasze dzieci. Być może i Ty jako rodzic czytając przygotowany wpis zdecydujesz się na zakup edukacyjnych form zabawek? Jednego jesteśmy pewni - warto. Więcej na ten temat znajdziesz poniżej. Wszystkich rodziców zapraszamy do krótkiej lektury.

Zabawki edukacyjne kontra zwykłe zabawki dla dzieci

Czy z wyglądu dziecięce zabawki różnią się od tych w edukacyjnych wersjach? Okazuje się, że tak! Producenci zabawek edukacyjnych, czyli tych, które poprzez zabawę zapewniają również naukę oraz rozwój dziecka są trwalsze oraz o mocniejszej konstrukcji. To oznacza, że zabawka nie popsuje się już po pierwszym zrzuceniu jej na podłogę, co swoimi niezdarnymi malutkimi rączkami umie wykonać prawie każdy maluch. Edukacyjne zabawki zatem to świetny nabytek dla dzieci, które przebrną przez cały okres dorastania bez większych uszkodzeń. To zatem świetny dziecięcy przybór, który może być przekazywany z pokolenia na pokolenie. Takie zabawki są jednocześnie droższe, z pewnością należy wydać na nie więcej pieniędzy niż w przypadku zwykłych zabawek. No dobrze, zatem jak zabawki edukacyjne wpływają na rozwój naszego dziecka?

Kształtują wyobraźnię

Jedną z zalet edukacyjnych zabawek jest to, że od najmniejszych lat dzieci uczą się rozwijać kreatywność oraz bujną wyobraźnię. Takimi formami edukacyjnych zabawek mogą okazać się również i te tradycyjne, najprostsze zabawki dla dzieci zaczynając chociażby od klocków Lego, czy też dziecięcych kolorowanek.

Uczą logicznego myślenia

zabawki edukacyjne

Dla małych dzieci, które dopiero uczą się poznawać kształty oraz kolory, skomplikowaną rzeczą może okazać się dopasowywanie klocków w odpowiednie otwory. Jednak poprzez taką formę zabawy dla naszych dzieci, możemy nauczyć ich logicznego myślenia oraz rozwijać ich talent matematyczny. Tyczy się to również rozwiązywania łamigłówek oraz dziecięcych krzyżówek, czy labiryntów.

Zdrowe

Jak już wspomnieliśmy zakupione zabawki edukacyjne są często trwałe, ale i wykonane z naturalnych materiałów. Wśród edukacyjnych zabawek nie znajdziemy przedmiotów wykonanych z tanich, szkodliwych plastików, czy też z różnymi szkodliwymi farbami na ich powierzchni. Dzięki temu każdy maluch może bezpiecznie bawić się zabawkami w każdym miejscu w jakim się znajdzie. Zabawki edukacyjne dla swojego dziecka kupisz na stronie https://www.toysplanet.pl/pol_m_Zabawki-Edukacyjne-136.html.