Wybierasz się na krótki wyjazd... Prawie wszystko masz już załatwione i spakowane. Wytężasz swoją pamięć i umysł aby nie zapomnieć o niczym ważnym. Jeśli celem Twojej podróży nie jest całkowite odludzie, w razie potrzeby bez problemu uzupełnisz swój ekwipunek w jednym z dyskontów jakich nie brakuje w żadnej niemal miejscowości. Pamiętaj tylko, że nie kupisz tam wszystkiego... Jeśli na ogół nie rozstajesz się ze swoim laptopem i tym razem zapomniałeś spakować zasilacz, laptop może się okazać bezużyteczny. W każdym razie stanie się taki, w momencie kiedy wyczerpie się bateria. Nie trzeba chyba wspominać, że zakup nowego zasilacza pasującego do Twojego modelu laptopa może się okazać niełatwy i raczej nie zrealizujesz go w małej nadmorskiej miejscowości do której się wybrałeś.

Jak często podłączać zasilacz do laptopa?

Obecnie laptopa używa niemal każdy. Niestety wielu użytkowników zapomina o tym, że zasilacz do laptopa jest tylko zasilaczem i traktuje swój sprzęt niczym komputer stacjonarny. Tymczasem w przypadku nowego, sprawnie działającego urządzenia powinniśmy podłączać zasilacz do laptopa tylko na czas ładowania baterii. Teoretycznie wszyscy mamy tego świadomość, jednak jakimś sposobem przyzwyczajamy się do kabla na stałe podłączonego do naszego "centrum dowodzenia". Zwłaszcza jeśli pracujemy przez większość czasu przy tym samym, dobrze nam znanym biurku. Bateria przestaje wówczas pracować we właściwy sposób i po krótkim czasie staje się właściwie zbędna. Niezbędny (i to absolutnie wszędzie) staje się wtedy nasz bohater, czyli ładowarka do naszego notebooka.

Elektronika i zapomniane zasady dbania o nią

Drobna elektronika towarzyszy nam dzisiaj na każdym kroku. Smartfon, tablet, laptop to nasi pomocnicy, których obecność jest dla nas tak oczywista, że czasem o niej zapominamy. Jeśli zapomnimy, o tym że sprzętów elektronicznych nie należy trzymać w miejscach nadmiernie nasłonecznionych, czy przegrzanych możemy mieć spory problem. Równie ważne jest aby nie uruchamiać sprzętów nadmiernie wychłodzonych. Jeśli zatem wejdziemy do pomieszczenia z naszym laptopem, po dłuższym pobycie na zewnątrz przy niskiej temperaturze, lepiej poczekać odpowiednią ilość czasu, aby nasz przenośny komputer wraz z zasilaczem osiągnął temperaturę otoczenia. Pośpiech i roztargnienie mogą sprawić, że nasz codzienny wierny asystent ulegnie uszkodzeniu.

Aby nie zapomnieć o wszystkich ważnych zasadach użytkowania sprzętu elektronicznego, warto na samym początku zapoznać się z jego instrukcją. Niestety, tak jak niewiele osób uważa za niezbędne czytanie ulotek dołączonych do leków, tak samo profesjonalne instrukcje zwykliśmy uważać za dodatek do opakowania. Watro to zmienić aby uniknąć problemów i korzystać z naszych niezbędnych gadżetów jak najdłużej.