Przy różnorodnej ofercie producentów smakołyków w sklepach oraz hipermarketach znaleźć można słodycze, które swoim składem nie prezentują zdrowych oraz wartościowych składników odżywczych. Mowa tu słodyczach oraz przekąskach, które posiadają wiele niezdrowych tłuszczy, sztucznych barwników czy konserwantów. To właśnie takie słodkości najbardziej przykuwają uwagę najmłodszych, które swoimi ozdobnymi oraz atrakcyjnymi opakowaniami jeszcze chętniej przyciągają młodych odbiorców. Co zrobić, aby dzieciaki ograniczyły ilość spożywanych przez nich niezdrowych słodyczy? Jak zachęcić szkraby do próbowania zdrowszych wersji przekąsek? Porady, które znajdziecie w dzisiejszym wpisie zdecydowanie przydadzą się wszystkim rodzicom, którzy posiadają dzieci uzależnione od niezdrowych posiłków. Aby dowiedzieć się więcej, zachęcamy do przeczytania wpisu do samego końca.

Asertywność podczas zakupów

[caption id="attachment_12638" align="alignleft" width="300"]morele suszone Morele suszone - słodki i zdrowy zamiennik słodyczy[/caption] Przy wyborze posiłków oraz przekąsek dla dzieci całą pieczę sprawują rodzice– przynajmniej tak powinno być. To właśnie dorośli nie tylko w kuchni, ale i podczas zakupów uczą swoje dzieci zdrowego odżywiania, które jest niezbędne podczas wzrastania kości oraz prawidłowego rozwoju całego ciała dziecka. Od dzisiaj pomyśl o tym, co tak naprawdę potrzebuje Twój szkrab i w jakich ilościach. Zatem, jeśli dziecko posiada duże skłonności do objadania się sklepowymi słodyczami po prostu zrezygnuj z kupowania tak dużych ilości jakie miały miejsce do tej pory. Nie należy drastycznie zaprzestać ich kupowania, ponieważ dziecko będzie czuło się winne oraz pokrzywdzone z tego powodu, gdyż to my jako rodzice popełniliśmy błędy. Natomiast staraj się skracać listę niezdrowych słodyczy oraz poszukiwać zdrowszych, równie atrakcyjnych zamienników.

Poszukiwania zdrowszych oraz lepszych zamienników niezdrowych słodkości

Co może zastąpić słodką tabliczkę czekolady, którą kocha prawie każde dziecko na ziemi? Alternatywą może być czekolada gorzka lub czekolada samodzielnie wykonana w domu. Podczas wspólnych wypieków z dziećmi możemy ich wiele nauczy, co później będzie bardzo korzystne dla ich świadomości zdrowego trybu życia. Gdy już zdecydujemy się na samodzielne wypieki z małymi szkrabami można wykonać równie pyszne batoniki wielozbożowe z polewą, które jak te kupione w sklepie będą równie pyszne, a nawet lepsze. Do wykonania domowych łakoci polecamy morele suszone oraz inne suszone owoce. Winogrona, żurawina oraz morele suszone to nie tylko składniki do ciast, ale i zdrowe przekąski do jedzenia na przykład w szkole.