Jeśli jesteś kobietą oryginalną i kochającą błyskotki, to pożegnaj się z jubilerami, a do zakładek na stałe dodaj sklep internetowy z półfabrykatami do biżuterii. Z nami zapoznasz się z własnoręcznym robieniem świecidełek.

Czy warto?

szczypce i korale do wyrobu biżuterii

Z początku samodzielne tworzenie biżuterii nie będzie opłacalne. Każda para kolczyków, każdy naszyjnik i najprostsza bransoletka, będą od Ciebie wymagały zakupu odpowiednich półfabrykatów. A nie czarujmy się - nie zaczniesz sprzedawać swojej biżuterii już od pierwszego dnia. Jednak nie powinnaś myśleć o rękodziele jako o sposobie na zarobek. Przynajmniej nie od razu. Niech najpierw będzie to dla Ciebie przyjemność, sposób na odprężenie się po ciężkim dniu pracy. Skup się na satysfakcji płynącej z każdego produktu zrobionego własnymi dłońmi. Z każdym kolejnym będziesz nabierała większego doświadczenia!

Jak zacząć?

Nie musisz kupować specjalnych maszyn, na początek będzie Ci tylko potrzebny zestaw składających się z trzech rodzajów kleszczy - okrągłych, płaskich oraz do cięcia. Przed rozpoczęciem cięcia i składania będziesz musiała mieć pomysł na swoje pierwsze świecidełko. W tym celu warto przejrzeć Internet w poszukiwaniu poradników, aby spośród nich wybrać jeden dla siebie. Niech to będzie coś łatwego. Kolejny krok jest trudniejszy, bo musisz znaleźć odpowiedni sklep internetowy z półfabrykatami do biżuterii. Tam będzie na Ciebie czekała sama przyjemność w postaci przeszukiwania rozmaitych zapięć, zawieszek i zdobień.

Co dalej?

Pamiętaj, że tak jak rozmaite inne dziedziny rękodzielnicze, tak samo w biżuterii cały czas zmieniają się techniki. Warto mieć to na uwadze i być na bieżąco z nowinkami. Oprócz tego oglądaj poradniki na YouTube i szukaj inspiracji na Pintereście. Nie pozwól sobie spocząć na laurach tylko dlatego, że spod Twoich palców wychodzą idealne kolczyki jednego rodzaju. Rozwijaj swoje umiejętności, ale nie zapominaj przy tym rozglądać się wokół siebie. Natchnienie do nowego świecidełka może czaić się wszędzie, nie tylko w sklepie internetowym z półfabrykatami do biżuterii.