Dla wielu właścicieli psów temat żywienia czworonoga bywa problematyczny, a przy okazji bardzo dyskusyjny. Niektórzy nie wyobrażają sobie podawania gotowych pokarmów, podczas gdy dla innych podawanie czegokolwiek poza suchą karmą jest nie tylko niewygodne, ale również często niewystarczające do zaspokojenia psich potrzeb na składniki odżywcze i witaminy.

mokra karma dla psów w puszceZ tego powodu dobrze jest znać takie marki, które zaoferują nam gotową karmę doskonałej jakości. Przykładowo, karma Animonda jest produktem zróżnicowanym, który możemy znaleźć w różnych objętościach opakowań, a przy okazji bardzo wygodnym w codziennym stosowaniu. Karma mokra jest bowiem w stanie stanowić uzupełnienie codziennego żywienia suchego w bardzo wygodny sposób.

Czy mokre jest zdrowsze?

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, bo wiele zależy nie tylko od producenta i stosowanych przez niego składników, ale również i składu konkretnej karmy. Zaletą jest to, że zazwyczaj jedzenie w puszkach ma mniej substancji konserwujących, ale jednocześnie może mieć więcej produktów pochodzących z uboju – tak zwanych produktów pochodzenia zwierzęcego. Nie do końca wiadomo, co kryje się pod tym terminem, dlatego warto wybierać karmy Animonda, które oferują profesjonalne podejście do żywienia. W składzie części linii znajdziemy wyodrębnione konkretne części składowe danych zwierząt, które wykorzystano w procesie produkcji, co daje nam wgląd w jakość danej karmy oraz to, czy będzie ona dobra dla czworonoga. Na pewno żywienie nawet najlepszej jakości karmami Animonda bez podawania gryzaków czy suchej karmy może wpływać negatywnie na osadzanie się kamienia nazębnego u psów.

Skład jest istotny

Bardzo ważną sprawą podczas doboru odpowiedniej karmy dla psa jest ocena, jaki ma ona skład. Karma Animonda każdorazowo, niezależnie od linii, przedstawia wszystkie składniki zgodnie z kolejnością występowania w karmie, dzięki czemu wiemy, czego jest najwięcej – tego, co stoi na pierwszym miejscu w składzie. Im lepszej jakości jest pokarm, tym mniej w nim konserwantów i sztucznych dodatków. Obecne, holistyczne podejście do żywienia pozwala ograniczyć również dodatki dietetyczne w stylu sztucznych witamin, ponieważ serwuje psu nie tylko mięso, ale i np. podroby czy chrząstki. Po więcej informacji o karmie marki Animonda odsyłamy na stronę: https://www.keko.pl/firm-pol-1440589275-Animonda.html.