Ceramiczne drewno

Tak jak w przypadku każdej innej branży, nawet branża wyposażania oraz wystroju wnętrz jest podatna na zmieniającą się modę. Wciąż pojawiają się nowe trendy, a średnio co dekadę najbardziej modne wnętrza przechodzą istną metamorfozę. Jednym z nowych trendów, który się rozpoczął całkiem niedawno, jest zastosowanie płytek wyglądających jak drewno, czyli tak zwanych płytek drewnopodobnych.

Płytki drewnopodobneTen nowy trend zaczął się niedawno, od porcelany i płytek ceramicznych, które zaczęto stylizować na drewno. Dzięki nowszym technologiom te imitacje drewna stają się jeszcze bardziej rzeczywiste, co sprawia, że ​​bardzo trudno jest odróżnić prawdziwe drewno od płytek zaledwie je udających. Płytki drewnopodobne są idealnym rozwiązaniem dla tych, którym marzy się drewniana podłoga. Oto kilka powodów, dla których płytki te powinny być preferowane nad drewnianą podłogą.

Dlaczego płytki?

  • Koszt - projekty z wykorzystaniem płytek tego rodzaju są znacznie tańsze w porównaniu do zastosowania faktycznej drewnianej podłogi. Jeżeli budżet jest ważnym czynnikiem w planie remontu, płytki drewnopodobne mogą stanowić jego odciążenie.
  • Różnorodność rozmiarów i kształtów - płytki biją drewniane deski na głowę, jeżeli idzie o dostępność pożądanych kształtów oraz rozmiarów. Łatwiej jest też je przycinać i modelować w razie potrzeby. Nie tylko przyspiesza i ułatwia to remont, ale również obniża jego koszty.
  • Łatwiejsze czyszczenie - płytki ceramiczne są znacznie łatwiejsze do czyszczenia w porównaniu z drewnianymi podłogami.
  • Większa odporność - dzięki zaawansowanym wersjom gresu, podłoga wykonana z ceramicznych płytek drewnopodobnych jest też bardziej odporna na negatywne warunki, niż podłoga wykonana z drewna. Lepiej znosi mróz i wilgoć, dzięki czemu nadaje się idealnie do zastosowania zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz mieszkania. Dodatkowo, drewniane podłogi wymagają ciągłej pielęgnacji z użyciem specjalistycznych środków. W przypadku podłogi z płytek, wystarczy jedynie co jakiś czas je umyć.
  • Większa wytrzymałość - płytki ceramiczne mogą się pochwalić również większą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne. Lepszej jakości płytki wyposażone są w nieścieralne powierzchnie, trudniej je również zarysować - a w przypadku podłogi drewnianej wystarczy upuścić nóż i klops gotowy.

Są jakieś wady?

Oczywiście, że są - nie ma przecież rzeczy idealnych. Ceramiczne podłogi są zimniejsze w dotyku niż te drewniane, dlatego trzeba w ich przypadku używać albo różnych dywaników, albo zdecydować się na montaż ogrzewania podłogowego.

Jeśli jednak stwierdzisz, że płytki drewnopodobne są dla Ciebie idealnym wyborem, to warto zakupić je przez internet w sklepie Banyo: https://www.banyo.pl/pol_m_Plytki-i-mozaiki_Plytki_Plytki-drewnopodobne-174.html.