Poduszki na obrączki - jak zrobić?

Podczas organizacji ślubu i wesela trafimy prawdopodobnie na ogromne ilości rozmaitych dodatków i drobiazgów, z których musimy wybrać to, co nie tylko nam pasuje – ale również dobrze się prezentuje i jest faktycznie przydatne. Niestety, wiele dodatków ma tylko walory estetyczne, na których nie każdemu zależy. Jak sprawa wygląda w przypadku poduszek na obrączki?

Wiele osób zalicza poduszki na obrączki do zupełnie zbędnych drobiazgów – przecież jest specjalna, srebrna tacka, którą znaleźć można w praktycznie każdym kościele czy urzędzie, po co więc inwestować w coś, co przyda się tylko raz? Sprawdźmy, jakie są zalety i wady poduszek przeznaczonych na obrączki.

Poduszki na obrączki - jak zrobić?

Czym wypełnić pudełko na obrączki?

Przede wszystkim poduszeczki stworzone z myślą o obrączkach są niezwykle atrakcyjne wizualnie. To sprawia, że podczas sesji zdjęciowej możemy poprosić o dodatkowe zdjęcia detali w formie właśnie przyczepionych do poduszki obrączek. Co więcej, będą dobrym uzupełnieniem danego stylu, zwłaszcza jeśli wykonamy je w kolorze przewodnim. Tutaj wybór jest ogromny: zdecydować się bowiem możemy na gotowe obrączki z materiałów czy np. mchu, jak również, przy odrobinie zdolności, możemy je wykonać sami o wiele mniejszym kosztem, choć większą ilością pracy. Co więcej, jeśli wybierzemy poduszeczki w nietypowej formie specjalnych pudełek z miękkim wypełnieniem, to zyskamy ciekawą pamiątkę ze ślubu, która sprawdzi się jako pudełko do przechowywania biżuterii czy np. kartek pamiątkowych.

Poduszki do obrączek - jak zaoszczędzić?

W zasadzie największym minusem, który postrzega się w przypadku rozważań o poduszkach do niesienia obrączek, jest fakt, że są one jednorazowego użytku – a dodatkowo stanowią wydatek. Tymczasem można to jednak ominąć. Wystarczy samodzielnie przygotować poduszki na obrączki albo wybrać modele, które bez trudu można potem przetworzyć na coś innego, jak wspominane właśnie pudełka na pamiątki. Poduszkę z miękkim wkładem można potem używać jako poduszeczkę na szpilki czy igły, zwłaszcza jeśli lubimy rękodzieło.

Poduszki do obrączek - jak zaoszczędzić?

Jak zrobić poduszkę na obrączki?

Na rynku jest wiele pięknych, ale jednocześnie niezwykle drogich poduszek na obrączki. Tymczasem jeśli poświęcimy na to choć trochę czasu, taką rzecz możemy wykonać samodzielnie. Co będzie nam do tego potrzebne? Przede wszystkim miękka poduszka z wypełnieniem. Czasem można je zakupić w sklepach z dodatkami dla krawcowych, w pasmanterii. Taka poduszeczka wówczas stanowi bazę. Nie musi być ona biała, może chociażby nawiązywać do koloru przewodniego naszego wesela. By ją przyozdobić, możemy zaopatrzyć się we wstążki, tiul, sztuczne kwiaty i koralki. Tak naprawdę na poduszce wystarczy naszyć piękną kokardę, by wyglądała zupełnie inaczej. Taką kokardkę natomiast wykonamy ze wstążeczki. Tiul może iść w poprzek, co nada jej nieco kontrastu, ale i lekkości. Sztuczny kwiat umieszczony na samej górze poduszki albo w jej rogach, może nawiązywać do kwiatów na ślubie. Koraliki mogą przydać się natomiast do utworzenia liter. Jeśli będą one wystarczająco malutkie, można z nich wyszyć imiona przyszłych małżonków. Oczywiście to tylko sugestie, inwencja twórcza każdej panny młodej jest nieco inna. W ten sposób jednak można zaoszczędzić, radować się z przygotowań i mieć coś bardzo osobistego.