Zabawki dla każdego

Puzzle to jedne z najpopularniejszych zabawek i to już od bardzo dawna – bawili się nimi bowiem juz nasi pradziadowie. Puzzle dla dzieci w formie dużych, sześciennych klocków są znane od setek lat, a może nawet dłużej. To zabawki, które nie chca odejść do lamusa – przeciwnie, pojawia się ich coraz więcej, mnożą się ich rodzaje a producenci prześcigają się w najróżniejszych pomysłach. Mamy więc puzzle tradycyjne, o kształcie przypominającym uproszczone ludziki – tego rodzaju układanki dostępne są w tysiącach wariantów, które różnią się rozmiarem elementów, ich liczbą lub też motywem graficznym, który się układa. Czasami, dla przedstawienia układanemu jeszcze większego wyzwania, grafika jest bardzo abstrakcyjna – albo nawet… nie ma jej wcale. Oprócz tradycyjnych puzzli możemy natrafić na produkty dopasowane dosłownie do każdej grupy konsumentów – od takich dla zupełnie małych dzieci, aż po naprawdę skomplikowane produkty dla młodzieży i dorosłych.

Puzzle – kreatywne zabawki

Puzzle dla dzieciSkąd wzięła się tak wielka popularność puzzli dla dzieci i układanek, która pozwala im nie tylko na przetrwanie tylu lat na kapryśnym rynku ale również rozwój w najbardziej zaskakujących kierunkach? Powodów jest kilka, a jednym z głównych jest ludzka natura – uwielbiamy bowiem dostrzegać wzory i układać je, do tego porządkować świat wokół siebie i sprawiać, że „wszystko jest na swoim miejscu”. Odczuwamy przyjemną satysfakcję z ukończonego dzieła i włożonej w nie pracy. Już tak ukształtowała nas nasza ewolucja.

Drugim powodem jest edukacyjny aspekt tego rodzaju zabawek. Rozwijają one motorykę, zdolność kojarzenia faktów oraz wykształcają u użytkownika zdolność do formułowania planów i pokonywania przeszkód. To z reguły pierwsze zabawki, które stawiają przed dzieckiem jakiekolwiek wyzwanie, zamieniając je z raczej biernego obserwatora w kogoś, kto bierze sprawy w swoje ręce i siłą swojej kreatywności oraz pomysłowości pokonuje postawione przed nim zadanie. Warto niemowlakowi kupić puzzle dla dzieci składające się choćby z trzech elementów – to doskonały wstęp do „poważniejszych” zestawów.

0.00 średnia ocena (0% wynik) - 0 głosów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*