Większość z nas ceni sobie bardziej klasyczną i dużą wannę niż praktyczne rozwiązanie z prysznicem i brodzikiem prysznicowym. Jednak zarówno jedno, jak i drugie rozwiązanie ma wiele zalety. Odpowiednio dobrany brodzik daje poczucie komfortu oraz wygody w czasie użytkowania prysznica. Warto zatem przed jego zakupem dowiedzieć się, na co zwrócić uwagę, aby wybrać idealny i odpowiednio dopasowany.

Materiał

Kupując brodzik prysznicowy pierwszorzędnie należy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego jest wykonany. Akryl to najczęściej wybierane tworzywo do produkcji brodzików tego rodzaju. Cechują się lekkością, a wypadku podłoża styropianowego mogą również odpowiednio wyciszać. Dodatkowo, ich utrzymanie w czystości nie sprawia zbędnych kłopotów. Cechy akrylu pozwalają również na zachowanie połysku, a także trwałego koloru. Akryl ma niezwykle gładką powierzchnię z małym poślizgiem, niesłychanie dobrze redukuje hałas spływającej wody, co zapewnia komfort w czasie użytkowania. Kolejnym surowcem, z którego często produkuje się brodziki prysznicowe jest marmur. Brodziki wykonane z lanego marmuru są niezwykle trwałe oraz wytrzymałe na uszkodzenia. Jest to surowiec powstający z mieszanki sproszkowanych minerałów oraz żywic polimerowych. Lany marmur jest bardzo gładki w dotyku, nie ma mikroskopijnych porów, nie pochłania zatem wody, a co za tym idzie nie rozkładają się na nim bakterie ani grzyby. Dodatkowo, utrzymuje temperaturę otoczenia.

brodzik prysznicowyKształt – płaski czy głęboki?

Głębokie brodziki prysznicowe wybierane są najczęściej przez rodziny posiadające dzieci. Dzięki temu można maluchom stworzyć mini-wannę. Można w nich również zrobić niewielkie pranie manualne. Dodatkowo, brodzik tego typu to również udogodnienie dla starszych osób. Brodziki półokrągłe wykorzystywane są w mniejszych łazienkach. W sporych możemy pozwolić sobie na wyższą kabinę, z brodzikiem kwadratowym albo prostokątnym. Ostatnim trendem stały się jednak bardzo niewysokie brodziki prysznicowe, które jedynie kilka centymetrów wystają ponad posadzką. akie brodziki z pewnością łatwiej jest utrzymać w czystości, w dodatku nadają łazience innowacyjnego stylu a także są dobre do wysokich kabin. W niskich brodzikach stosowane są odpływy rozmiarze fi-90, dzięki czemu woda spływa błyskawicznie a także nie wylewa się z brodzika na ziemię. Brodziki tego rodzaju to idealna propozycja dla tych, którzy cenią sobie nowoczesny i elegancki wygląd.