Quilling, to wyjątkowa forma rękodzieła, polegająca na zawijaniu cienkiego paska papieru na wąską rurkę lub specjalistyczną igłę, z którego tworzą się spiralne formy. Wszystko zależy wyłącznie od naszej wyobraźni, dlatego daj się ponieść fantazji i stwórz wyjątkowe arcydzieło, którym zachwycisz rodzinę i przyjaciół.

Papier

quillingTo podstawa każdego profesjonalnie wykonanego quillingu. Aby móc stworzyć fantazyjne formy, składające się jednocześnie z minimalistycznych spiralek, jak i z dużych ram, należy korzystać z dostosowanego papieru, w formie cienkich pasków. Quilling to przede wszystkim zwijanie, dlatego paski powinny być równe. Niezliczona ilość kolorów i ich odcieni, pozwala na stworzenie niesamowitych form – szczególną popularnością cieszą się wszelkiego rodzaju kwiaty, które stanowią ozdobę każdej kartki, zaproszenia czy nawet biżuterii. Dla bardziej zaawansowanych, polecamy specjalistyczne paski płatkowe, w formie ażurowych kawałków papieru, dzięki którym uzyskamy efekt „puszystości” i trójwymiarowości każdej ręcznie zrobionej dekoracji. Dla tych, którzy dopiero rozpoczynają zabawę z DIY, proponujemy szablony, które ułatwią quilling i tworzenie atrakcyjnych kompozycji.

Igły do zawijania papieru

Najbardziej popularne i najczęściej polecane do zwijania papieru – igły, która sprawiają, że quilling (https://nastrychu.pl/pol_m_Quilling-462.html) jest przyjemny i bardzo łatwy. Igła powinna być wygodna w użyciu, najlepiej z uchwytem odpowiadającym naszym indywidualnym preferencjom. Profesjonalne igły mogą posiadać drewnianą lub gumową rączkę, mogą być dwustronne i pomagające w formowaniu odpowiedniego kształtu. Aby dobrze przygotować się do stworzenia wymarzonej ozdoby, pamiętajmy o zakupie właściwego sprzętu, który będzie łatwy w obsłudze i bezpieczny. Jeśli pragniemy poznać czym jest quilling, warto wybrać się do specjalistycznego sklepu, w którym otrzymamy fachową poradę dotyczącą zakupu najbardziej odpowiednich akcesoriów.

Zestawy

Dobrą okazją do rozpoczęcia przygody z tworzeniem papierowych ozdób, jest zdecydowanie zakup zestawu. Pomoże nam w nauce tego wyjątkowego rękodzieła i pozwoli poznać wszystkie podstawowe działania związane z quillingiem. W podstawowym zestawie, powinny znajdować się przede wszystkim: paski papieru w kilku kolorach, igła do nawijania, szablon kołowy i korkowa podkładka. Pomocna okazać się może także pęseta, szpilki oraz specjalistyczny klej, którym przymocujemy stworzone spirale do przygotowanej wcześniej papierowej bazy. Zakup takiego zestawu, to wspaniała okazja, aby poznać quilling. Można go również wykorzystać jako prezent dla miłośników prac wykonywanych samodzielnie lub dla tych, którzy pragną nauczyć się nowych technik rękodzielnictwa.