Coraz większa ilość osób decyduje się na regularne treningi na siłowni. W erze pięknych ciał każdy marzy o zgrabnej sylwetce, przez co świeżaków na siłowni nie brakuje. Dla tych, którzy dopiero planują rozpocząć swoją przygodę na siłowni przygotowaliśmy listę kilku niezbędnych rzeczy, które powinieneś się wyposażyć wybierając się pierwszy raz do klubu fitness. Zatem zaczynajmy!

 

Strój sportowy

  gymTo podstawa bez której nikt nie wpuści Cię na trening. Ubranie powinno być sportowe, indywidualnie dobrane pod swoją sylwetkę. Niektórzy panowie preferują bardziej obcisłe ubrania, reszta luźniejsze spodenki oraz koszulkę. Warto zaznaczyć, że niektóre siłownie mają własne zasady co do stroju i należy się do nich stosować. Mówiąc o stroju na siłownie należy pamiętać również o odpowiednim obuwiu. Buty sportowe powinny być przeznaczone jedynie na trening, aby w siłowni zachować czystość oraz odpowiednią higienę. W zależności od typu treningu wykonywanego na hali należy dopasować obuwie zgodne z wykonywanymi ćwiczeniami. Jeśli planujemy w większości swój czas na siłowni poświęcić na bieżni polecamy wybór specjalnych butów do biegania, a do treningu siłowego buty zabudowane. Buty sportowe w sam raz na trening na siłowni znajdziecie na stronie https://e-megasport.com/zul_m_Buty-Meskie_Asics-performance-1153.html.  

Ręcznik

  Przyda się nie tylko podczas kąpieli pod prysznicem, ale i w trakcie wykonywanych ćwiczeń. To bardzo ważne, aby zabierać ze sobą nawet niewielki ręcznik, którym zabezpieczymy maszyny oraz urządzenia przed poplamieniem, czy też naszym potem.  

Bidon lub shaker

  Niektóre siłownie posiadają automat z wodą, a bidon w tym przypadku będzie jak znalazł. Woda przenoszona w bidonie będzie również o wiele wygodniejsza, niż w przypadku innych butelek, które łatwo mogą się otworzyć. Bidony sportowe są bardzo szczelne oraz świetnie sprawdzają się podczas intensywnego treningu. Shaker natomiast sprawdzi się dla wszystkich osób, które na siłowni zażywają suplementy oraz inne używki wzmacniające przed treningiem.  

Klucz do szafki i torba sportowa

  Torba sportowa to świetne miejsce do przechowywania strojów sportowych oraz wszystkich rzeczy związanych z treningiem. Będzie ona również przydatna w drodze na trening, do której włożymy wszystkie sportowe akcesoria na przykład na trening siłowy. W wielu siłowniach bywa, że przyniesione ze sobą rzeczy lokuje się w szafkach do których potrzebna jest kłódka wraz z swoim kluczykiem.