By efektywnie uczyć się gry na instrumencie, należy najpierw zdobyć umiejętność czytania nut. Podczas nauki zwykle pojawia się jednak kolejny problem – skąd wziąć odpowiednie nuty? Warto zacząć od sprawdzenia w wyszukiwarce internetowej – znaleźć można tam nawet nuty na flet prosty i flażolet, a więc instrumenty mało popularne, wybierane znacznie rzadziej niż keyboard czy gitara. Nie jest to jednak jedyne wyjście. W jaki inny sposób można zakupić nuty dopasowane do naszego instrumentu? Sprawdźmy.

Strony internetowe z nutami

Najłatwiejszym i najszybszym sposobem na zakup nut na flet prosty i flażolet są sklepy internetowe. To właśnie poprzez drogę elektroniczną znaleźć można wiele stron, na których możliwy jest zakup nut bądź ich pobranie. Oferta zaproponowana przez sklepy internetowe jest bardzo szeroka – odnaleźć można tam zarówno znane utwory, takie jak "Dla Elizy" na fortepian, ale także nuty mniej popularne – np. wspomniane już nuty na flet prosty i flażolet. Z pewnością asortyment sklepów internetowych zaspokoi oczekiwania większości klientów, nawet tych najbardziej wymagających.

Nuty na mało popularne instrumenty – gdzie ich szukać?Nuty – gdzie jeszcze można ich szukać?

Czy poza drogą elektroniczną można znaleźć gdzieś jeszcze nuty potrzebne do nauki gry na instrumentach? Tak – nut warto szukać w bibliotekach. W szczególnie szczęśliwej pozycji są przede wszystkim uczniowie szkół muzycznych, którzy w szkołach mają dostęp do szerokiej gamy utworów z nutami. W szkołach muzycznych, zwłaszcza drugiego stopnia, znaleźć można spisane utwory muzyczne różnego rodzaju, nuty na skrzypce, wiolonczelę, gitarę czy też nuty na flet prosty i flażolet. Nuty na różne instrumenty – dęte, smyczkowe i nie tylko znaleźć można jednak także w wielu bibliotekach uniwersyteckich.
Nuty w wersji papierowej często nabyć można w małych, okolicznych księgarniach i antykwariatach. Zwykle są to jednak nuty na głos, fortepian lub tabulatury gitarowe. Nuty na flet prosty i flażolet, waltornię czy inne mniej popularne instrumenty nie tak łatwo jednak znaleźć w księgarniach. Warto jednak zapoznać się z ofertami sklepów muzycznych – choć zwykle miejsca takie zajmują się przede wszystkim sprzedażą instrumentów i akcesoriów do nich, zdarza się, że można kupić w nich także nuty. Jednak nut na flet prosty i flażolet raczej się tam nie uświadczy. Tego typu nut najlepiej szukać w internecie bądź bibliotekach szkół muzycznych. Nauka czytania nut to podstawa nauki gry na instrumencie – jak się jednak okazuje, większym wyzwaniem może okazać się znalezienie nut.