przyłbice spawalniczeSpawanie, cięcie tlenem lub cięcie strumieniem plazmy wymaga stosowania akcesoriów chroniących twarz i oczy. Do najczęściej wykorzystywanych sprzętów ochronnych należą przyłbice spawalnicze oraz (zamiennie, w ściśle określonych sytuacjach) gogle, tarcze lub kaptury spawalnicze. Przyłbice wydają się akcesoriami o najszerszym spektrum zastosowań. Ze względu na budowę i możliwość doposażenia w systemy wentylacyjne zapewniają nie tylko podstawową lub rozszerzoną ochronę, ale też zwiększają komfort pracy.

Gogle, przyłbice spawalnicze, kaptury czy tarcze?

Wszystkie te akcesoria znajdują zastosowania w trakcie spawania. Różnią się jednak komfortem użytkowania i stopniem zapewnianej ochrony.

Tarcze chronią dość dobrze, bo osłaniają między innymi szyję przed gorącymi odpryskami i naświetleniem, jednak są niewygodne, bo angażują jedną rękę spawacza. Gogle, choć wygodne, nadają się jedynie do prac typu lutospawanie lub spawanie gazowe, nie zapewnią ochrony przy spawaniu łukiem elektrycznym.
Kaptury najlepiej nadają się do spawania w miejscach trudno dostępnych i takich, które wymagają od spawacza częstych zmian ustawień głowy i / lub reszty ciała.

W porównaniu z ww. sprzętami  przyłbice spawalnicze, które można zamówić na stronie http://www.eltrex.net.pl/przylbice-spawalnicze,c206.html,  są najbardziej komfortowe i zapewniają najszerszy zakres ochrony – są równie wygodne i niekłopotliwe jak gogle, nie angażują rąk tak, jak tarcze, chronią równie dobrze, jak kaptury i są tak jak one praktyczne w użyciu.