Kiedyś blokowiska kojarzone były w pewnym sensie z chowem klatkowym. Jeśli spojrzymy na ogromne osiedla z przymrużeniem oka, to trochę tak może być. Niewielkie mieszkania, w których mieszkały całe rodziny, szara płyta, beton i przede wszystkim tak duża ilość mieszkań w jednym obiekcie, że dziś nawet nie potrafimy sobie wyobrazić takiego projektu. Takie miejsce w dalszym ciągu cieszą się naprawdę dużą popularnością, jednak na ich miejscach pojawiają się nowe, dużo ładniejsze i bardziej funkcjonalne budynku – są to tak zwane nowe blokowiska, które charakteryzują się nowoczesnością i eleganckim designem. Wystarczy spojrzeć na szklane balustrady balkonowe, o których kiedyś użytkownicy, lokatorzy i domownicy mogli jedynie pomarzyć – dziś to niemal standard.

Wygląd to nie wszystko – kwestia bezpieczeństwa

Oczywiście wykończenie jest istotne, jednak jak prezentuje się kwestia związana z bezpieczeństwem? Szkło nie kojarzy nam się z wytrzymałym materiałem, a balkon na 4, czy 5 piętrze raczej potrzebuje materiału, który zaoferuje gwarancję, że nic się nie wydarzy. Szklane balustrady wykonane są zazwyczaj z bardzo grubego szkła hartowanego, które niezwykle ciężko jest zbić. Posiadając z domu dzieci, które są zafascynowane światem, jest to bardzo ważny aspekt, ponieważ mogą oni w innym wypadku uszkodzić taki element i po prostu wypaść – obecna technologia jednak wyklucza takie możliwości, gdyż naprawdę zaawansowane produkty, ciężko jest zbić nawet przy użyciu młotka i ciężkich narzędzi. Szklane balustrady posiadają dodatkowo warstwę folii. Czy taka technologia coś Wam przypomina? Podobny system montowany jest w samochodach, by mieć pewność, że podczas wypadku szkło ochroni osoby znajdujące się w pojeździe i nie rozpryśnie się na wszystkie strony, raniąc pasażerów i kierowcę. Dzięki temu, jeśli nawet dojdzie do uszkodzenia materiału, to szklane balustrady będą jedynie wgniecione, pęknięte i rozbite – pozostaną jednak w jednym kawałku.

szklane balustradyCzy warto inwestować?

Wszystko zależy od tego, jaki wystrój swojego domu planujecie. W blokach mieszkalnych nie macie zazwyczaj wyboru i musicie zgodzić się na wyposażenie, które oferowane jest przez administrację, jednak w nieruchomościach prywatnych spokojnie możecie pozwolić sobie na tak ciekawy element. Szklane balustrady z montażem zamówić możecie m.in. na stronie http://wolfglas.pl/produkcja-i-montaz-balustrad-szklanych.html. Warto myśleć jednak przyszłościowo, ponieważ szklane balustrady wybiera się jednak stosunkowo rzadko i jest to jednorazowy zakup, który posłuży na wiele kolejnych lat. Wybierając asortyment do swojego domu z głową, możecie liczyć na naprawdę satysfakcjonujący efekt finalny.