Idealne letnie nakrycia głowy dla małych dzieci

W tym roku piękna pogoda w Polsce rozpieszcza już od początku maja, zwłaszcza miłośników letnich upałów i dużych dawek słonecznego ciepła. Warto jednak pamiętać, że słońce potrafi być bardzo niebezpieczne zwłaszcza dla dzieci i starszych. Dobrze zatem już teraz swoje dzieci i znajomych seniorów zaopatrzyć w czapki na lato, kapelusze i chusty. Sezon dopiero się rozpoczyna a synoptycy zapowiadają wyjątkowo upalne lato.

Jak ochronić główkę małego dziecka?

Niewątpliwie każdy rodzic najpierw myśli o swoim dziecku, którego zdrowie i dobre samopoczucie jest najważniejsze. Dobrze jeśli rodzic jest świadomy, że im mniejsze dziecko, tym bardziej narażone jest na zgubne skutki zbyt długiego przebywania na słońcu. Warto zatem przyjrzeć się czapkom na lato dla małych i tych większych dzieci. Im dziecko mniejsze, tym bardziej powinniśmy zwracać uwagę na to co ma na głowie. Nie wolno malca przegrzać, dlatego grube czapki w ciepłe dni to jeszcze gorszy pomysł niż ich brak. Czapki na lato dla niemowląt są zwykle z cieniutkiej bawełny, bądź delikatnego płótna i są ozdobione dodatkowo ażurowymi wzorami odpowiednimi do płci. Bardzo często czapeczki nawet dla najmłodszych posiadają delikatne, miękkie daszki. Dla ciut większych bobasów dobrym rozwiązaniem może być wybór opaski z doszytą chustką osłaniającą główkę. Im dziecko większe tym bardziej może buntować się przed noszeniem letnich czapeczek. Dlatego konieczne jest dopasowanie ich do gustu najmłodszych. Jedne dzieci będą świetnie czuły się w cienkich kapelusikach, inne będą wolały wiązane chusteczki, a jeszcze inne wybiorą czapki z daszkiem.

Najmodniejsze nakrycia głowy dla dzieci.

czapki na lato

Idealne czapki na lato dla maluchów muszą mieć kilka cech i spełniać kilka warunków. Przede wszystkim muszą być wygodne. Nie mogą uciskać, obcierać ani spadać z głowy. Ponadto muszą być praktyczne. Pod tym hasłem kryje się zwłaszcza materiał wykonania, czyli coś przewiewnego oraz krój, dopasowany do upodobań i wieku dziecka. Ostatnią cechą, ale nie mniej ważną jest wygląd letnich czapek. Skoro są to nakrycia głowy dla dzieci, zwłaszcza na lato muszą być kolorowe, wesołe i z ciekawymi printami. Wśród najpraktyczniejszych nakryć głowy od lat są kapelusiki. Dla dziewczynek najmodniejsze są te w paseczki oraz z motywem kwiatków i serduszek. Na kapeluszach dla chłopców królują w tym sezonie natomiast ciemnoniebieska, drobna krateczka oraz nieśmiertelne dinozaury. Poza kapeluszami modne są także miękkie czapki z daszkiem oraz chusteczki na głowę. Wybór jest ogromny i zależy wyłącznie od upodobań rodziców i dzieci, ale niewątpliwie jest to zakup niezbędny przed prawdziwymi letnimi upałami.