Naturalne i bezpieczne zabawki

W ostatnich latach dużo uwagi poświęca się ekologicznym rozwiązaniom. Dotyczy to nie tylko codziennie spożywanej żywności, używanych do sprzątania detergentów, ale również przedmiotów, po jakie sięgają nasze pociechy. Firmą, która w tej ostatniej kategorii cieszy się największą popularnością jest Janod. Zabawki tworzone przez tą francuską markę, są tworzone z myślą o najmłodszych. Nie tylko dlatego, aby zapewnić im rozrywkę, ale również bezpieczeństwo użytkowania.

Plastik i drewno

Chłopiec bawi się zabawkamiW telewizji, radiu czy Internecie co jakiś czas można usłyszeć informację o szkodliwych związkach znajdujących się w zabawkach importowanych ze wschodu. Plastikowe artykuły, tak chętnie nabywane przez szerokie grono rodziców, okazują się być toksyczne. Kiepskiej jakości tworzywo i farby używane do produkcji są niebezpieczne dla zdrowia naszych dzieci. Nie trudno się temu dziwić. Stoi za tym ich niska cena zakupu. Nie od dziś bowiem wiadomo, że „jaka cena, taki towar”. Jeśli zatem nie jest nam obojętne bezpieczeństwo dzieci, wybierajmy sprawdzone rozwiązania. A takim z pewnością są drewniane zabawki. Janod jest firmą, która specjalizuje się w tej dziedzinie.

Dlaczego warto je wybierać?

Firma Janod zabawki wykonuje z drewna charakteryzują się wieloma zaletami. Niewątpliwym atutem zabawek jest oczywiście wspomniana wcześniej naturalność. Do ich produkcji wykorzystywane są bezpieczne materiały. Nie ma w nich ftalanów, BPA czy innych szkodliwych substancji, które nagminnie znajdują się w plastikowych ich odpowiednikach. Drewno to materiał stworzony ręką natury. Jest zatem biodegradowalny. Kolejną zaletą jest łatwość utrzymania w czystości. Błędne jest przekonanie, że wyłącznie w zabawkach z tworzyw sztucznych możliwe jest stałe kontrolowanie poziomu zabrudzenia. Idąc tym myśleniem, tylko wyobraźmy sobie czyszczenie elektronicznych gadżetów dziecięcych. Ich mycie pod wodą byłoby równoznaczne z uszkodzeniem. W przypadku drewnianych zabawek, czynność ta nie stanowi najmniejszego problemu.

Janod

Zabawki tej firmy są nie tylko bezpieczne, ale również rozwijające. Wspierają bowiem rozwój wielu umiejętności – logicznych, ruchowych, manualnych czy zręcznościowych. Nie wspominając już o oswajaniu z kształtami i kolorami oraz nauki cierpliwości. Bogaty wybór różnorodnych artykułów z drewna pomaga tworzyć zabawy rodzajowe, kształtując wyobraźnię. Aktualnie w ofercie producenta znajduje się ponad 500 różnych artykułów, w skład których wchodzą układanki, puzzle czy zabawki magnetyczne.