Świece zapachowe z roku na rok przyciągają coraz więcej zainteresowania. Wielu ludzi pod wpływem ciekawości sięga po nie i szybko decyduje się na więcej. Kupujemy świece zapachowe i woski coraz częściej, nie tylko dla siebie, ale i na prezent, gdyż jest to bezpieczny, ale i pomysłowy podarunek, który służy i umila czas przez długie godziny. Wraz z ze wzrostem popularności świec zapachowych rośnie popyt na różnego rodzaju gadżety z nimi związane. O czym mowa? Dowiesz się tego, z naszego dzisiejszego artykułu!

Lampy do świec zapachowych

Świece zapachowe to bardzo wdzięczny temat. Mało kto po pierwszym kontakcie z nimi jest nastawiony negatywnie. Mnogość kompozycji zapachowych dostępnych na rynku sprawia, że dosłownie każdy może znaleźć coś dla siebie. Zakup pojedynczej świeczki to koszt kilkudziesięciu złotych, ale raz kupiona świeca z powodzeniem może palić się nieustannie nawet przez kilka dni. Warto jednak wiedzieć, że w przypadku świec dużych i średnich, lub ogólniej rzecz ujmując tych sprzedawanych w słojach, należy zachować ostrożność. Nieumiejętne korzystanie może doprowadzić do tego, że świeca zacznie spalać się nie równomiernie, pozostawiając po jednej stronie nadmiar wosku, lub zalewając jego nadmiarem knot. Zmusza nas to do pilnowania płomienia i palenia świecy w kilkugodzinnych sesjach. Niestety nawet największa ostrożność może się na nic nie zdać i świeca po prostu zacznie się spalać krzywo. Jak temu zapobiec? Można zainwestować w odpowiednią lampę! Taka lampa to nic innego jak klosz, lampion czy nawet prawdziwa lampa, którą zadaniem jest odbijanie i rozprowadzanie ciepła wydzielanego przez płomień równomiernie tak, aby wosk stopił się tak, jak powinien.

Kominki do wosków, czyli elegancja i funkcjonalność

kominek do wosku

Podobny gadżet, do omawianej przed chwilą lampy spotkamy w wersji dostosowanej do wosków, czyli najmniejszej formy zapachowego środka. Kominek do wosku, bo o nim mowa to coś na wzór kubka, wazonu lub miniaturowego lampionu, do którego wkładamy zapalony wosk. Dzięki takiemu gadżetowi nasz wosk spala się równomiernie, więc nie musimy się martwić o pilnowanie go z zegarkiem w ręku (w przypadku wielokrotnego palenia). Oczywiście nie jest to jedyna funkcja, jaką pełni kominek do wosku. Jak nietrudno zauważyć poszczególne modele kominków tego typu pełnią również funkcję ozdobną, zamieniając wosk w miniaturową dekorację, emanującą delikatnym rozproszonym światłem. Taki gadżet to świetny pomysł na niedrogi, acz praktyczny i stylowy prezent.