Czy spędzanie kilku godzin w galerii handlowej lub na stronach internetowych sklepów odzieżowych to coś, co kojarzysz z własnego doświadczenia? Przeglądasz setki ubrań, ale zawsze jest coś, co Ci nie pasuje? Z tym problemem spotykamy się na co dzień. Tego typu sytuacje pojawiają się coraz częściej, a my powoli dochodzimy do prostego wyboru - zaczniemy chodzić w czymś, co nie spełnia naszych wymagań, albo uszyjemy sobie ubranie sami. Brzmi to niecodziennie? Może dlatego, że nie próbowaliśmy swoich sił w szyciu ubrań. A jest to jedna z tych pasji, które pochłaniają nas na długie godziny. Czy szycie ubrań jest trudne? Jak się do tego przygotować? 

Czy początki przygody z szyciem są trudne? 

Czy szycie ubrań to trudna sztuka?Rozpoczynając przygodę z szyciem już wyobrażamy sobie piękne swetry, suknie czy inne duże projekty, które będziemy realizować z wypiekami na twarzy. By jednak dojść do odpowiednich umiejętności, powinniśmy pierwsze projekty zrealizować ze świadomością, że mają one nas nauczyć podstaw szycia ubrań. Warto więc zacząć od najbardziej podstawowych drobiazgów jak serwetka czy poszewka na poduchę. Dzięki takim pomysłom nauczymy się szyć i w miarę postępów będziemy stawiać przed sobą coraz większe wyzwania. Opaska na oczy? Czemu nie! Ekologiczna torba na zakupy? Doskonały pomysł! Jeżeli złapiemy bakcyla, to znak, że w końcu w miarę naszych postępów przyjdą ambitne projekty. 

Samouk czy kurs - co lepiej przygotuje Cię do poznania tajników szycia ubrań?

To pytanie zadaje sobie wiele osób, które rozpoczynają przygodę z szyciem ubrań. Jeżeli jesteśmy zupełnie zieloni, warto rozpocząć jeden z kursów podstaw szycia. Wiele tego typu materiałów możemy znaleźć w internecie, bez wychodzenia z domu i dodatkowych opłat. Jeżeli jednak zależy nam na profesjonalnym szkoleniu, takie również jest dla nas dostępne. Tego typu kursy to już od kilkunastu do kilkudziesięciu godzin intensywnego szycia pod okiem specjalistów w swojej dziedzinie. Gdy mamy już pojęcie o podstawach szycia, nic nie stoi na przeszkodzie, by wciąż kształcić się w tej dziedzinie. Możemy zaopatrywać się w książki, pogłębiać wiedzę podczas szkoleń internetowych i wymieniać się spostrzeżeniami ze znajomymi. 

Mam pomysł, ale brak mi umiejętności - co teraz? 

Zdarza się sytuacja, w której mamy doskonały pomysł na stworzenie ubrań, bielizny bądź akcesoriów, lecz brak nam umiejętności, czasu lub ochoty na samodzielne szycie. To doskonały pretekst, by odwiedzić 4ANS. Twój pomysł zostanie w szybki i sprawny sposób przemianowany na realny produkt. Bez względu na pomysł, krój czy styl, za pośrednictwem szwalni możemy zrealizować każdy pomysł.