By dobrze wykonywało się nam różne domowe prace, powinniśmy mieć pod ręką porządny zestaw narzędzi. Dzięki niemu będziemy w stanie wywiercić otwór w ścianie, skręcić meble, naprawić samochód, a nawet postawić ogrodzenie. Sprawdzamy czego absolutnie nie może zabraknąć w warsztacie domowego majsterkowicza, który nie lubi przepłacać za usługi fachowców.

Narzędzia domowe

Wewnątrz domu możemy wykorzystać całkiem szeroki zestaw narzędzi. Praktycznie wszystko, co jest w stanie pracować przy napięciu sieciowym 230 V, może się nam przydać. Będzie to więc wiertarka, młot udarowy, albo też szlifierka kątowa. Możemy też oczywiście korzystać z urządzeń akumulatorowych, takich jak choćby wkrętarka Festool. Te rzadko dostępne są w wersji na zasilanie sieciowe, ponieważ nie ma takiej konieczności. Poradzą sobie doskonale mając tylko zasilanie bateryjne, a my dzięki temu będziemy mogli zabrać ze sobą takie urządzenie wszędzie. Mając taki podstawowy zestaw, nie będziemy musieli wzywać fachowców do praktycznie żadnych napraw. Oczywiście dobrze jest mieć również przyrządy pierwszej potrzeby, którymi są choćby śrubokręty i klucze. O tym jednak w dalszej części poradnika, w której powiemy też o pracach poza domem, między innymi przy samochodzie osobowym.

Warsztat w garażu

Domowy majsterkowicz - co musi mieć pod ręką?Ci, którzy posiadają własne samochody, na pewno wiedzą jak drogie potrafi być ich utrzymanie. Wystarczy że gdzieś pojawi się trochę rdzy i już trzeba jechać do warsztatu, by się jej pozbyć i ewentualnie załatać uszkodzone miejsce. Tymczasem wykorzystując szlifierkę kątową Festool bez problemu pozbędziemy się wykwitów rdzy pod podwoziem auta. Jeżeli okaże się, że po zeszlifowaniu korozji w blasze pojawi się dziura, to też nie strasznego. Wystarczy nam dobra spawarka, którą uruchomimy wszędzie tam, gdzie mamy dostęp do prądu 230 V. Jeśli jednak w naszym garażu nie mamy takiego luksusu, to wciąż nic straconego. Możemy bowiem wykorzystać urządzenia zasilane z baterii, takie jak klucze udarowe bądź wkrętarki. Warto jednak wybrać taki sprzęt, który będzie miał mocne akumulatory, byśmy nie musieli ich ładować zbyt często. Narzędzia Festool mają tutaj dość dobre opinie, jeśli przeszukamy sieć. Na jednym naładowaniu potrafią pracować nawet przez cały dzień.

Mając taki zestaw narzędzi jak powyżej, zaoszczędzimy mnóstwo pieniędzy. Nie będziemy musieli wołać fachowców do prostych prac domowych, ani odwozić samochodu do mechanika. Wystarczy tylko zakupić porządne urządzenia, takie jak choćby te produkowane przez Festool i cieszyć się ich użytkowaniem. Wystarczy sprawdzić ile kosztują przykładowe usługi firm budowlanych oraz warsztatów samochodowych, by przekonać się jak szybko zwróci się nam powyższa inwestycja.