Dzieci, szczególnie podczas wakacji, uwielbiają aktywnie spędzać swój czas. Jazda na rowerze, rolkach, czy wypady na basen to atrakcje, które spełniać możemy nawet w mieście. Innym przykładem jest jazda na fishboardzie. Czym jest i która z nich będzie najbardziej odpowiednia dla Twojego dziecka? Warto się przekonać.

Fishka

Jest to odmiana klasycznej, znanej wszystkim deskorolce, która potocznie nosi nazwę fishka. Nazwa oczywiście nawiązuje do kształtu ryby, którą przypomina ta deskorolka. Kółka w niej również się różnią. Są większe, dużo bardziej miękkie oraz tak wyprofilowane, by dzieciaki podczas jazdy na nich odczuwały bezpieczeństwo oraz komfort. Fishboard posiada także wyprofilowany deck oraz miękkie tracki. Cechy te sprawiają, że deska ta stała się idealna do jazdy po mieście. fishboard

Idealna deska dla dzieci

Jeżdżąc na fishboardzie nie wykonamy skomplikowanych skoków i różnego rodzaju ewolucji sportowych. Jednak szybka oraz sprawna jazda to coś, na co możemy liczyć kupując ją. Wszystkie chodniki, specjalne skwery oraz parki są idealne dla jazdy na fiszce. Długość tych desek osiągać może kilkadziesiąt centymetrów, co w porównaniu do tradycyjnej deski to niewiele. Jednak prędkość, którą możemy uzyskać jeżdżąc na niej może być dla młodzieży imponująca. Fishboard bardzo dobrze radzi sobie z napotykanymi na drodze kamieniami i przeciwnościami, co jeszcze bardziej zwiększa bezpieczeństwo jazdy na nim.

Wykonanie

Deskorolka ta jest praktycznie cała wykonana z plastiku lub specjalnych sztucznych tworzyw, które zapewniają trwałość. Dzięki temu fishboard to lekka deska, dlatego też chętnie jest wybierana dla dzieci. Kształt ryby powoduje, że deska jest również poręczna i łatwo można ją przenosić. Gabaryty te sprawiają, że bez problemu można ją przenosić w plecaku lub innej torbie sportowej. Dodatkowo, deskorolki te nie mają na górze gripu, czyli ściernego papieru, który mógłby szybko uszkodzić ubrania, plecaki, a także samego użytkownika deski.