Jest wiele opinii na temat dbania o zęby. Wiele z tradycyjnych metod to mity, niemające nic wspólnego z rzeczywistością jak na przykład: picie mleka przed snem, czy picie soku z cytryny dla poprawienia białego kolorytu zębów. Jest jednak niezaprzeczalną prawdą, że zadbane zęby to piękny uśmiech, a to z kolei gwarantuje osobiste dobre samopoczucie, pewność siebie i akceptację środowiska. 

Higiena gwarancją zdrowia

Jak dobrze dbać o zęby?Producenci wyrobów z branży higieny jamy ustnej proponują wiele specyfików chroniących każdego dnia zdrowie i urodę pacjentów. Wykorzystywane są innowacyjne rozwiązania coraz bardziej niezawodne i funkcjonalne. Marką wartą poznania jest Biosmalto włoskiej firmy Curasept, proponującej środki higieny chemicznej i mechanicznej jamy ustnej. Marka dystrybuowana jest wyłącznie poprzez apteki i specjalistyczne sklepy. Filozofią firmy jest dopasowanie właściwego sposobu rozwiązania do każdego istniejącego problemu. Produkty są odpowiedzią na konkretne komplikacje związane z różnymi patologiami, wiekiem, czy złymi nawykami. Jest to cały system interwencji zapewniający synergię - współdziałanie past do zębów, szczoteczek, płynów do płukania ust.

Chemia dentystyczna w walce z zagrożeniami 

Biosmalto Curasept - to przede wszystkim komplementarne wyroby: pasty, płyny, żele, musy do zębów, chroniące przed próchnicą - najbardziej powszechną chorobą w naszym kraju - oraz ubytkami twardych tkanek zęba, czyli abrazją i erozją. Ich działanie sprowadza się do usuwania płytki bakteryjnej i osadów, ograniczają też osadzanie kamienia nazębnego. 

Pasty serii Biosmalto Protectoin zawierają minerały (wapń, magnez, stront) wzmacniające ich aktywność biologiczną, czyli intensyfikują ich działanie, pomagając w odbudowie zębiny. Likwidują też stany zapalne, nie powodują ścierania zębiny, są antyseptyczne. Przykładowy produkt z tej serii to Pasta do zębów Curasept Biosmalto Protection 75 ml - codzienna higiena. 

Natomiast seria Biosmalto Sensitive polecana jest przy nadwrażliwości zębów spowodowanej uszkodzonym szkliwem i odsłoniętą zębiną. Te produkty łagodzą objawy i częściowo odbudowują szkliwo. 

Tradycyjne niezawodne szczoteczki do zębów

Firma proponuje też całą serię szczotek do zębów przykładając dużą wagę do mechanicznego sposobu utrzymywania higieny jamy ustnej. Mają one właściwie i starannie usuwać resztki jedzenia i płytkę bakteryjną z powierzchni zębowych, przestrzeni międzyzębowych i dziąseł. Zadanie to Szczoteczki Biosmalto Protection znakomicie wypełniają. Zaletą ich jest cienkie, elastyczne i miękkie włosie, odpowiednio wyprofilowana główka i ergonomiczny uchwyt. Szczoteczkę można dopasować do swoich potrzeb i upodobań. Odpowiednią znajdą zarówno osoby z aparatem ortodontycznym, jak też seniorzy i dzieci. 
Firma Curasept buduje swą pozycję na rynku poprzez wysoką jakość produktów. Warto zajrzeć na stronę dystrybutora i zapoznać się z ofertą. Wybierając produkty Biosmalto mamy pewność, że to dobra decyzja.