Od rodzinnych wieczorów z grami planszowymi po spotkania z przyjaciółmi przy filiżance kawy , salon jest centrum życia towarzyskiego. Dlatego tak niezwykle ważne jest wytworzenie w tym pokoju odpowiedniej atmosfery. Właściwe umieszczenie mebli w pokoju znacznie pomaga w tym, aby przestrzeń była przyjemna. Nie ma nic gorszego niż układ mebli - niezależnie od tego, jak atrakcyjnych - w którym ludzie muszą przykucnąć pod ścianą albo gdzieś na oparciach kanapy. Najważniejsza jest praktyczność, dlatego przede wszystkim trzeba zadbać o siedzenia, aby wszyscy mogli wygodnie siedzieć i rozmawiać. Oczywiście nie oznacza to tego, że trzeba poświęcić piękno dla tej praktyczności, można bowiem połączyć jedno i drugie - wystarczy jedynie rzucić okiem na meble do salonu Paris.

Aranżacja pokoju

Sposób aranżacji mebli w pokoju prostokątnym zależy od naturalnego centralnego punktu tej przestrzeni. W niektórych pokojach jest to kwestia architektoniczna, tak jak kominek lub zestaw okien. W innych salonach centralnym punktem jest telewizor. Po określeniu, co pełni tę funkcję, należy ustawić miejsca siedzące w odpowiednim kierunku kierunku. Centralny punkt salonu powinien być niczym magnes przyciągający pozostałe meble. W przypadku naprawdę dużego salonu, znajdź sposoby na tworzenie stref - czyli, innymi słowy, podziel go na mniejsze przestrzenie, na przykład rozdzielając je meblami do salonu Paris.

Elastyczny układ salonu

meble do salonu parisJak rozmieścić meble do salonu zależy, rzecz jasna, od Ciebie i konkretnych mebli, którymi dysponujesz. Większość z nas ma sofę, dwie pufy i krzesło lub dwa, które możemy używać i ustawiać tak często, jak chcemy. Wypróbowując nowe aranżacje salonu, pamiętaj, aby pozostawić wystarczająco dużo miejsca między narożnikami mebli, aby ludzie mogli szybko przemknąć w poszukiwaniu wygodnego miejsca. I niech każdy znajdzie coś dla siebie, nawet jeśli to tylko prosta pufa. Możliwe, że przyda Ci się tutaj nieco niekonwencjonalnego myślenia i wykorzystania mebli - na przykład w ofercie mebli do salonu paris jest podłużna szafka pod telewizor. Jeżeli przearanżować leżące na niej przedmioty, z powodzeniem może zostać siedziskiem dla jednej lub dwóch osób na czas imprezy. Podsumowując - najważniejsze jest to, by w salonie mieścili się wszyscy, którzy zazwyczaj pojawiają się na imprezach i żeby nie poświęcać wolnej przestrzeni na zbędne ozdoby. Ważne jest też zostawienie sobie pola do manewru i posiadanie w zanadrzu kilka rezerwowych siedzisk, tak aby w razie potrzeby można było salon szybko przearanżować.